Рівне: в музеї вшанували пам'ять воїна Богдана Гордійчука

06 Січня 2024, 10:00
Музейний стенд зі світлинами Богдана Гордійчука 609
Музейний стенд зі світлинами Богдана Гордійчука

Рівнянин загинув на початку січня минулого року, захищаючи Україну від російських загарбників.

У Рівненському обласному краєзнавчому музеї відбувся захід пам’яті рівнянина Богдана Гордійчука «Я живий, мамо!» – повідомляють на фейсбук-сторінці цього закладу.

Директор музею Олександр Булига, розпочинаючи захід, згадав, що музейники знали Богдана ще зі школярських років, адже тут працювала його мати. Вони спостерігали, як він ріс, мужнів, знали, що пішов добровольцем воювати в АТО ще у 2014 році.

Людмила Марчук, мати загиблого воїна, поділилися трепетними спогадами про свого сина. Вона розповіла про дитячі роки Богдана, його мрії, захоплення, плани, про службу в зоні АТО, коли ж повернувся додому — одружився, у нього народився син. 

Що буде велика війна, Богдан знав і 24 лютого розрахувався з роботи, а вже 25 був під Києвом. Він був щасливий захищати та визволяти рідну Україну. 

4 січня 2023 року на світанку її 39-річний син загинув на Харківщині, коли з побратимами повертався з бойового завдання. 

Модераторка заходу Інна Черницька, в.о. заввідділу історії музею, зробила короткий екскурс створеною на честь Богдана Гордійчука, мінівиставці з його світлинами.

Виступила перед гостями працівниця обласної бібліотеки Раїса Щербан. Вона розповіла про роботу над сайтом з інформацією про полеглих захисників України з Рівненщини, де є сторінка і про Богдана Гордійчука. 

Присутні на заході мали змогу подивитися короткі відеосюжети про Богдана Гордійчука, про його побратимів Василя Удодика, Олександра Ліщука та Юрія Кузьмича, котрі загинули тоді разом з ним. 

А ще прослухали інтерв'ю Людмили Марчук на телеканалі ITV, де вона розповідає про останню зустріч із сином, останній телефонний дзвінок, про поховання його на Алеї Слави у Рівному.

На заході були рідні, друзі, знайомі, громадські діячі та побратими Богдана Гордійчука, які з теплотою і сумом згадували його. 

За самовіддане виконання військового обов’язку та високий професіоналізм указом Президента України Богдана посмертно нагородили орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Завершився захід піснею «Мальви», присвяченою матерям, які втратили найдорожче – своїх синів.

 

 

Читайте також: У ліцеї на Володимиреччині відкрили стіну пам’яті

Коментар
30/05/2024 Четвер
30.05.2024
29.05.2024
28.05.2024
27.05.2024