Історія нащадків засновника Скадовська, яких знищили «визволителі»

04 Січня 2024, 12:32
Історія нащадків засновника Скадовська, яких знищили «визволителі» 6048
Історія нащадків засновника Скадовська, яких знищили «визволителі»

Родину засновника міста Скадовська на Херсонщині майже повністю знищили більшовики, а ті кому вдалось вижити причетні до становлення «вільної Європи».

«Доньки Марія, Єлизавета, Ольга і Ніна. Жодна з них не пережила приходу до влади в Україні московських більшовиків. Тікаючи від нових «визволителів» були вбиті у січні 1920 року. Про цю трагедію 20 квітня того ж року написала «The New York Times», – пише історик Юрій Юзич.

У Сергія Скадовського було також четверо синів: Олександр, Лев, Сергій та Юрій. Московсько-більшовицьку окупацію пережили лише двоє.

«Син одного із них – Борис Сергійович (онук засновника Скадовська) першим взявся досліджувати таврійських гілку свого шляхетського роду. Вважав, що вона була українською, бо засновник цієї гілки одружився з українкою Марією Квашенко»,  – зазначено у дописі.

Цей же онук Скадовського – Борис (1921-2010), який народився у Швейцарії, став одним із творців Європейського Союзу.

«Він був засновником і першим президентом (1967-1972) Європейського об'єднання виробників механізації офісів та інформаційної техніки (European Association of Manufacturers of Business Machines and Information Technology – EUROBIT), а також представником Європейського об'єднання при Європейській комісії в Брюселі. Пізніше був почесним Президентом EUROBIT. Як ми ще мало знаємо про синів і доньок української землі, які творили та творять вільну Європу», – зазначено у дописі.

Волонтер та активіст з Херсонщини Олексій Білецький пише, що Скадовськ заснував поміщик польського походження Сергій Скадовський у 1894 році як морську пристань на місці невеликого селища Алі-Агок. Місто-пристань одразу будувалося з оглядкою на бальнеологічний туризм, бо повітря, води та грязюка там знатні та корисні. Недалеко від Скадовська жили французькі поміщики-підприємці, які ще з 19 століття славилися сплатою зарплатні робітникам і кріпакам. Там же вирощували овець і верблюдів. В порт заходили яхти і кораблі під прапорами різних держав (це видно і на старих фото). Місто було красиво прикрашено в давнину парками, клумбами, маєтками. Південний колорит був там і тут.

 

Коментар
11/09/2024 Середа
11.09.2024
10.09.2024