У Львові презентують новий цифровий ресурс Центрального державного історичного архіву України

03 Січня 2024, 13:05
У Львові презентують новий цифровий ресурс Центрального державного історичного архіву України 772
У Львові презентують новий цифровий ресурс Центрального державного історичного архіву України

У Львові відбудеться презентація нового цифрового ресурсу Центрального державного історичного архіву України на єдиній платформі «Міжнародний пошуковий портал».

Про це повідомляє Державна архівна служба України.

Ресурс реалізують в межах співпраці Центрального державного історичного архіву України, м. Львів та приватного підприємства «Архівні інформаційні системи».

Спікери заходу:

  • Анатолій Хромов – Голова Державної архівної служби України,
  • Олеся Стефаник – директорка Центрального державного історичного архіву України, м. Львів,
  • Кирило Віслобоков – директор ПП «Архівні інформаційні системи».

Захід відбудеться за участі Голови Львівської обласної військової (державної) адміністрації Максима Козицького, керівників наукових інституцій Львова.

ЦДІАЛ стане п'ятим центральним архівом, який долучиться до пошукового порталу українських архівів, та сьомим загалом. В день презентації представлять 50 описів фондів та 500 000 оцифрованих копій архівних документів. Портал планується постійно поповнювати новими копіями.

Серед них – колекція грамот на пергаменті, що містить левову частку найдавніших унікальних документів Національного архівного фонду України, фонди гродських і земських судів Руського воєводства XV-XVIII століть, метричні книги римо-католицького віросповідання Галичини XVII-XX століть, особові фонди визначних діячів України (митрополит Андрей (Шептицький).

Презентація пройде у п'ятницю, 5 січня. Початок 0 14:00. Місце проведення: актова зала Господарського суду Львівської області, вул. Личаківська, 128.

Читайте також: Державна архівна служба України підписала Меморандум з Міжнародною радою архівів

Довідково:

Міжархівний пошуковий портал створили за ініціативи та підтримки Голови Державної архівної служби України Анатолія Хромова, ПП «Архівні інформаційні системи» у співпраці з Центральним державним архівом вищих органів влади та управління України, Центральним державним архівом громадських об’єднань та україніки, Центральним державним архівом-музеєм літератури і мистецтва України, Центральним державним історичним архівом України, м. Київ, Державним архівом Львівської області та Державним архівом Полтавської області, у майбутньому планується доручення всіх центральних та обласних архівів.

Коментар
20/06/2024 Четвер
20.06.2024
19.06.2024
18.06.2024