У Львові на Личаківському кладовищі завершили другий етап ексгумації

30 Грудня 2023, 13:29
У Львові на Личаківському кладовищі завершили другий етап ексгумації 463
У Львові на Личаківському кладовищі завершили другий етап ексгумації

У Львові на Личаківському військовому цвинтарі завершили другий етап досліджень та ексгумації давніх поховань.

Про це повідомляє Львівська міська рада.

Фахівці Меморіально-пошукового центру «Доля» працювали тут з кінця жовтня. Загалом знайшли останки 479 людей. Всі поховання часів Другої світової війни та повоєнного періоду. 

Як розповів керівник Меморіально-пошукового центру «Доля» Святослав Шеремета, 268 віднайдених останків були у 16 криптах у нижній частині алеї. А 211 – безпосередньо на алеї вище, як продовження рядів поховань цього поля.

«Тобто, коли будували меморіал у 1974 році, то в криптах перепоховали 268 останків. Це були і перепоховання з інших меморіалів. А решту поховань, які йшли по верхній частині газону через центральну алею, ніхто не ексгумовував. Під час будівництва меморіалу їх просто залили бетоном», – зазначив Святослав Шеремета.

Він додав, що інформація про те, що на центральній алеї можуть бути поховані 3400 людей, не підтвердилася. 

«На 340 плитах центральної алеї було викарбувано 3400 прізвищ нібито захоронених тут людей. Тепер маємо підтвердження, що це не відповідає дійсності», – додав Святослав Шеремета.

Наступного року на Личаківському військовому цвинтарі планують провести третій етап досліджень та ексгумації поховань – на лівій частині газону.

Нагадаємо, що перший етап ексгумації поховань на Личаківському військовому цвинтарі завершили влітку цього року. Роботи проводили на газоні справа, вище місця поховань новітніх захисників України. Тоді знайшли останки 653 людей. З них 26 – періоду Першої світової війни, частина – Другої світової війни, та найбільше – повоєнного періоду.

Знайдені поховання часів Першої світової війни перенесуть поруч, на поля № 84 та № 85. Натомість рештки з радянських часів перепоховають на одному з міських кладовищ. Роботи з ексгумації відбуваються на підставі всіх необхідних дозволів та погоджень від органів місцевого самоврядування та Міністерства культури України.

У Львові також розпочали процедуру щодо проведення досліджень та можливого перенесення поховань І та ІІ світових війн із території Пагорба Слави.

Читайте також: У центрі селища на Закарпатті під час розкопок виявили рештки поховань червоноармійців

Коментар
23/04/2024 Вівторок
23.04.2024
22.04.2024
21.04.2024
20.04.2024