ВМС України закликали Одеську міську раду увічнити бойового льотчика

29 Грудня 2023, 09:36
Ігор Бедзай 367
Ігор Бедзай

Військово-Морські Сили України просять перейменувати проспект Гагаріна в Одесі на честь Героя України, бойового льотчика Ігоря Бедзая

Відповідний лист вони направили до мерії. Про це повідомляє Суспільне.

Також військові попросили не перейменувати вулицю Якутську на честь Ігоря Бедзая. Оскільки Герой України заслуговує увічнення у більш помітному об’єкті топоніміки, ніж вулиця, розташована на околиці міста.

Раніше рішення щодо перейменування Якутської на Ігоря Бедзая ухвалила історико-топонімічна комісія Одеської міськради. Член комісії Олександр Бабіч пояснив, що ця вулиця розташована біля меморіалу героїчної оборони Одеси 411-ї берегової батареї.

«Є ідея створити концентрований ареал вулиць на честь героїв цієї війни, і сам меморіал згодом переформатувати вже до подій російсько-української війни теж», – зазначив Бабіч.

Журналістка Олена Ротарі на своїй сторінці у Facebook повідомила, що дружина загиблого героя не давала згоди на перейменування вулиці Якутської на честь її чоловіка.

Цього року вже була спроба перейменувати проспект Гагаріна на проспект Нескорених. Однак такий варіант не набрав більшості голосів під час електронного голосування.

Минулого року тодішній очільник ОВА Максим Марченко запропонував перейменувати проспект Гагаріна на проспект 28 бригади імені Лицарів Зимового Походу. Тоді таку пропозицію не підтримали в топонімічній комісії. 

Довідково: Ігор Бедзай — полковник Військово-Морських Сил Збройних Сил України, бойовий льотчик 1-го класу.

У березні 2014 року під час окупації Криму завдяки діям Бедзая авіаційна техніка 10 морської авіаційної бригади не потрапила до рук російської армії. Військовий розробив та втілив операцію з передислокації авіації із заблокованого аеродрому міста Саки до Миколаєва. П’ять років був командиром авіаційного з’єднання.

У 2019 році переїхав до Одеси, отримавши посаду у командуванні ВМС.

З першого дня повномасштабної війни брав участь у відбитті російської агресії.

Загинув 7 травня 2022 року під час пошуково-рятувальної операції у гирлі Дунаю. Гелікоптер, пілотований полковником, був атакований російським винищувачем Су-30 та збитий ракетою.

Військовому було надано звання Герой України з вшануванням орденом «Золота Зірка». Президент Зеленський надав 10 морській авіаційній бригаді ім’я Героя України полковника Ігоря Бедзая.

У захисника українського неба залишились дружина, донька та син.

Коментар
19/04/2024 П'ятниця
19.04.2024
18.04.2024
17.04.2024