Науковці обговорили мистецький простір і культурну динаміку України «у вимірах людського»

28 Грудня 2023, 15:28
Учасники експертної групи 258
Учасники експертної групи

Учасники зустрічі констатували необхідність аналізувати чинне пам’яткоохоронне законодавство з погляду збереження чи усунення елементів культурної спадщини, пов’язаної із російською колоніальною пропагандою. 

Днями в Інституті історії України відбулося засідання експертної групи, сформованої співробітниками Інституту культурології НАМ України та Інституту історії НАН України на виконання «Програми спільної діяльності Національної академії наук України та Національної академії мистецтв України: мистецький простір і культурна динаміка України у вимірах людського». Про це повідомляють на сайті Інституту історії.

До складу експертної групи увійшли науковці двох інститутів, праці яких охоплюють широкі хронологічні й тематичні рамки, й дотичні проблем історико-культурної спадщини в Україні. 

Учасники зустрічі констатували необхідність аналізувати чинне пам’яткоохоронне законодавство з погляду збереження чи усунення елементів культурної спадщини, пов’язаної із російською колоніальною пропагандою. Також вирішили розробити для обговорення на всеукраїнському науково-практичному семінарі історичні, культурологічні й мистецтвознавчі критерії, що обґрунтовуватимуть збереження (переозначення чи перепрофілювання) елементів спадщини у культурному просторі, або їх демонтаж, з огляду на деколонізацію свідомості.

А ще запланували розпочати підготовку до всеукраїнського науково-практичного семінару «Деколонізація історичного наративу та уявлень про культурну спадщину». 

Співробітники Інституту культурології подарували своїм колегам з Інституту історії України видання «Культура пам’яті сучасного українського суспільства: трансформація, декомунізація, європеїзація» (2020), присвячене обговорюваній проблематиці.

 

Читайте такожВ Україні через російську агресію постраждали 863 пам’ятки культурної спадщини

Коментар
21/04/2024 Неділя
21.04.2024
20.04.2024
19.04.2024