Книжка авторки «Район. Історія» увійшла до списку найкращих видань на історичну тематику

27 Грудня 2023, 18:09
Найкращі книжки з історії від Українського інституту національної пам'яті 1029
Найкращі книжки з історії від Українського інституту національної пам'яті

Команда Українського інституту національної пам'яті підготувала читацький список найкращих книг на історичну тематику, які вийшли друком у 2023 році. 

Про це йдеться на фейсбук-сторінці Інституту.

До списку увійшла, зокрема, праця волинянки та авторки видання Район. Історія Лесі Бондарук «Прямостояння. Українці в особливих таборах ГУЛАГу». 

У цій праці Леся Бондарук продемонструвала, як українці боролися за право бути собою, потерпаючи від наруги в особливих радянських конц­таборах – наджорстких умовах спеціально створених для політичних опо­нентів режиму.

 В особливих таборах ГУЛАГу українці завжди були прикладом й для політв'язнів інших національностей. У повстаннях спільно з ними були побратими з Кавказу, народів Балтики та інших країн. 

«Це книга мого життя. Понад 20 років я досліджую цю тему. Тут є люди, багатьох з яких, мені пощастило знати. Я розуміла, що це мій обов'язок показати їхнє прямостояння тоталітарній системі. Це книга про боротьбу українців проти радянської тоталітарної системи, цю боротьбу зараз ведуть і їхні нащадки – діти й онуки. Їхня сила бере початок від їхніх предків, які не корилися», – зауважила Леся Бондарук.

Читайте також: «В мене два досягнення в житті – це моя дитина і ця книга», – Леся Бондарук про нове видання

Презентація книги у Луцьку
Презентація книги у Луцьку

До списку найкращих книг на історичну тематику також увійшли «Умерови» Марії Гримич, «Мами» Марії Матіос, «Без ротації» Наталки Позняк-Хоменко, «Бунт проти імперії» Володимира Мокрика, «Степан Бандера» та «Воєнно-політична діяльність ОУН» Миколи Посієвича, «Роман Шухевич» Олесі Ісаюк та спільна праця «УПА. Історія нескорених» Володимира В'ятровича, Ігора Дерев'яного, Руслана Забілого, Петра Содоля.

Читайте також: На основі матеріалів про сталінські табори, які підготувала Леся Бондарук, створили відео

Коментар
25/05/2024 Субота
25.05.2024
24.05.2024
23.05.2024