У Миколаєві діє виставка старовинних годинників

26 Грудня 2023, 14:41
У Миколаєві діє виставка старовинних годинників 860
У Миколаєві діє виставка старовинних годинників
У Миколаївському обласному краєзнавчому музеї діє виставка годинників «У сяйві часу». На виставці 59 експонатів, серед них настінні, камінні, настільні, наручні, кишенькові годинники, будильники, ходики, годинники із зозулею, годинники-прикраси. 
 
Про це Район.Історія повідомили в музеї.
 
Механічні годинники почали з'являтися в Європі у XІV столітті. Точність цих годинників була невисокою, до чверті години.
 
«Спостереження за природою наштовхнуло на думку, що деякі квіти можуть допомогти дізнатися про час, адже розкриваються та закриваються вони у певний період. Перший «годинник Флори» склав шведський вчений Карл Лінней у XVIII ст. Тому в експозиції можна побачити квітковий годинник з рослин, що притаманні нашому краю», – йдеться в повідомленні.
Найстаріший годинник на виставці – склянки. Він являє собою пісковий годинник, який відмірював півгодинний проміжок часу на вітрильних кораблях. Він відноситься до XVII-XVIII століть. Щопівгодини вахтовий матрос перевертав годинник і ударяв у корабельний дзвін.
 
У XIX століття механічні годинники широко входять у побут жителів міста. Переважно їх імпортують зі Швейцарії, Німеччини, Франції або завозять у вигляді деталей із подальшою збіркою у спеціальних майстернях. 
 
Фірми «Густав Бекер», «Рокфорд», «Мозер», «Павло Буре» рекламували свою продукцію на сторінках популярних журналів і газет. Наприкінці XIX століття у Миколаєві годинники можна було замовити й придбати в торговельних домах Ісака Цукермана (Соборна, 6) та Вульфа Грина.
 
Коментар
19/04/2025 Субота
19.04.2025
18.04.2025
17.04.2025

Ставайте Друзями Району

Ваші внески — це щирий жест довіри, який допомагає нам працювати незалежно й надихає на нові проєкти. Разом ми будуємо сильніше суспільство, додаючи трохи любові в кожен день!

128 із 300 учасників

Ще 172 учасників, щоб досягти мети!

Долучитися