Ужгород: у музеї показали реставраційні роботи студентів місцевої академії мистецтв

24 Грудня 2023, 09:16
Відреставрована студентами холодна зброя 468
Відреставрована студентами холодна зброя

Співпраця Закарпатського обласного краєзнавчого музею ім. Т. Легоцького та Закарпатської академії мистецтв у наукових, навчальних, творчих і культурних галузях.

Щороку в реставраційній майстерні музею проводяться практичні заняття студентів-реставраторів 2-3 курсів кафедри декоративно-прикладного мистецтва. Днями відбувся черговий перегляд студентських семестрових робіт з реставрації предметів, виготовлених з металу та шкіри. Про це йдеться на фейсбук-сторінці Ужгородського замку.

Екзаменаційна комісія позитивно оцінила рівень та якість студентських робіт з реставрації музейних предметів. Голова комісії, доктор мистецтвознавства, професор Михайло Приймич окремо відзначив кваліфікований підхід до відновлення цінних музейних артефактів, зокрема колекції вудил та елементів кінської збруї XVIII століття єпископа Бачинського, знайдених у підземеллях Ужгородського замку. 

Серед артефактів особливу увагу привертають також і предмети холодної зброї, а саме шаблі й тесаки періоду кінця XIX – початку XX століття. 

У процесі реставраційних робіт музейникам студентам-реставраторам вдалося розкрити унікальні клейма  на пам’ятках історії, що в майбутньому дасть змогу науковцям ретельно дослідити їх походження.

 

 

Читайте також:  Фахівці розпочали реставрацію цінностей з фондів Волинського краєзнавчого музею

Коментар
20/06/2024 Четвер
20.06.2024
19.06.2024
18.06.2024