В Україні координуватимуть діяльність усноісторичної спільноти та архівних установ щодо документування подій війни

23 Грудня 2023, 14:44
Обговорення  співпраці Державної архівної служби України та Української асоціації усної історі 348
Обговорення співпраці Державної архівної служби України та Української асоціації усної історі

Зустріч очільника Державної архівної служби України з представниками Української асоціації усної історії з метою співпраці.

Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов у онлайн‑форматі зустрівся з членами Української асоціації усної історії.  Про це йдеться на фейсбук сторінці Державної архівної служби.

Асоціацію представляли співголова, директор Канадського інституту українських студій при університеті Альберти Наталія Ханенко‑Фрізен; співголова, професор Харківського національного університету імені Василя Каразіна Гелінада Грінченко та доцент Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара Альберт Венгер.

Зустріч відбулася з метою розпочати координацію діяльності усноісторичної спільноти та державних архівних установ щодо документування подій війни росії проти України.

Під час дискусії, зазначається в дописі, Анатолій Хромов наголосив, що документування подій сучасної війни чітко вкладається в державну політику в архівній сфері. 

«Ми наголошуємо на тому, що архіви мають займатися ініціативним фондоутворенням. Я хочу, щоб архіви були більш репрезентативними для майбутніх поколінь. Вони мають зберігати не тільки розпорядчі документи, а і свідчення очевидців»,  – сказав він.

Голова Укрдержархіву та представники Української асоціації усної історії погодилися розпочати співпрацю та обговорили важливі практичні кроки. Йшлося про розроблення методичних засад, яких мають дотримуватися дослідники при зборі усноісторичних джерел, для того, щоб архівні установи мали змогу прийняти їх на зберігання відповідно до законодавства України; проведення архівістами воркшопів для дослідників та можливості центральних та обласних архівів зі збереження зібраних свідчень. 

Ці та інші аспекти майбутньої співпраці будуть закріплені в меморандумі, роботу над укладанням якого розпочали сторони.

 

Читайте також: У Вікіпедії з 21 по 31 грудня триватиме Тиждень українських архівів

Коментар
15/06/2024 П'ятниця
14.06.2024
13.06.2024
12.06.2024