У Києві представили макет храму трипільської культури, який існував на Кропивниччині

22 Грудня 2023, 14:42
У Києві представили макет храму трипільської культури 874
У Києві представили макет храму трипільської культури
У Києві відбулася презентація макетної реконструкції сакральної архітектури часів трипільської культури – храму, який розташовувався на місці сучасного села Небелівка на Кіровоградщині.
 

Презентація відбулася у Науково-технічній бібліотеці ім. Г. І. Денисенка Київського політехнічного інституту до 130-річчя відкриття Трипільської культури, повідомляє Укрінформ.

Макет храму створив дослідник трипільської культури Володимир Перегінець у масштабі 1 до 30: 2 метри завдовжки і 70 сантиметрів завширшки.
 
«Можете собі уявити наскільки великий був храм і наскільки масштабними були розкопки», – зауважив професор-археолог Михайло Відейко.
Він розповів, що розкопки проводили українські археологи у співпраці з британськими колегами на теренах нинішньої Кіровоградської області, біля села Небелівка. Археолог підкреслив, що подібної культової споруди досі не знайшли ніде на території розселення трипільців.
 
За словами Відейка, археологи визначили, що храм існував з четвертого тисячоліття до нашої ери, тобто щонайменше шість тисячоліть тому. Це була триповерхова будівля розміром 60 х 20 м (1200 кв. м), головний вхід до якої розташовувався в бік сходу сонця на сонцестояння та рівнодення.
 
Всередині храму археологи виявили сім вівтарів. Орієнтовно у трипільському протомісті мешкало не менше 5-6 тисяч жителів, які обробляли землю, вміли варити пиво, ткали одяг та виробляли чудовий глиняний посуд.
 
Нагадаємо, що трипільська культура набула найбільшого розквіту між 5500 та 2750 роками до нашої ери. Її сліди виявили між Карпатами та Дніпром на території Румунії, Молдови та України загальною площею понад 350 тисяч кв. км.
 
Коментар
20/06/2024 Четвер
20.06.2024
19.06.2024
18.06.2024