У Рівному вшанували пам'ять ініціатора німецького історичного товариства «Волинь»

20 Грудня 2023, 10:58
Учасники заходу біля меморіальної дошки Ніколаусу Арндту 510
Учасники заходу біля меморіальної дошки Ніколаусу Арндту

Меморіальний захід з нагоди дня народження відомого краянина.

19 грудня виповнилося 95 років від дня народження архітектора, історика, краєзнавця, громадського діяча Ніколауса Арндта. З цієї нагоди в Рівному, біля меморіальної дошки відомому краянину, зібралися музейники, бібліотекарі, краєзнавці, аби вшанувати його пам'ять. Про це йдеться на фейсбук-сторінці Рівненського обласного краєзнавчого музею.

Ніколаус Арндт – етнічний німець, зазначається в дописі, він народився в Рівному 1928 року, тут був охрещений у православну віру. 

Доля закинула його до Німеччини. Арндт був одним з ініціаторів створення німецького історичного товариства «Волинь» (1975 рік). З 1994 року – очолив товариство. Багато років він редагував науково-історичний збірник «Волинські зошити», видав двотомник науково-біографічних нарисів про історію своєї родини на Волині «Житомирські Арндти» (1970), «Родини Арндтів і Штебнерів» (1996).

Ініціаторка заходу, краєзнавця Валентина Данілічева розповіла присутнім маловідомі факти про Ніколауса Арндта та поклала квіти до меморіальної дошки.

Директор краєзнавчого музею Олександр Булига підкреслив роль Ніколауса Арндта як мецената, який у 1991 році організував поїздку до Німеччини 96 дітей з Рівненської області на оздоровлення, придбав обладнання для медичних закладів області.

Серед промовців був голова німецького товариства «Відергебурт», науковий працівник музею, а зараз захисник України – Віталій Лисачек, який пообіцяв, що після повернення з фронту і надалі буде займатися дослідженням такої відомої постаті, як Ніколаус Арндт.

Читайте також:  У Рівненському краєзнавчому музеї покажуть нові надходження після початку повномасштабного вторгнення

Коментар
24/04/2024 Середа
24.04.2024
23.04.2024