Відбудеться лекція історикині Мрідули Гош «Досвід деколонізації на прикладі індійського півострова»

18 Грудня 2023, 10:43
Відбудеться лекція історикині Мрідули Гош 366
Відбудеться лекція історикині Мрідули Гош

Українців запрошують на лекцію історикині-міжнародниці з Індії про деколонізаційні процеси.

21 грудня, о 18:00, в Інформаційно-виставковому центрі Музею Майдану в Києві розпочнеться відкрита лекція історикині-міжнародниці Мрідули Гош «Досвід деколонізації на прикладі індійського півострова» – анонсує Український інститут національної пам'яті.

Україна перебуває у процесі, ідеться в анонсі, який у суспільстві отримав назву «деколонізація». Перейменування назв і переміщення з публічного простору памʼятників, які асоціюються з Російською імперією, – насправді лише один з аспектів пропрацювання минулого України у складі імперій. Менш помітним у публічному просторі, проте не менш важливим є завдання виробити на це минуле власний погляд, проаналізувати та осмислити цю спадщину.

Україна не є в цьому самотньою чи унікальною. Деколонізаційні процеси відбуваються по всьому світу. Розуміння цієї глобальної перспективи, як і знання про досвід інших країн корисні для нас. Саме про деколонізаційні процеси у світі, зокрема про досвід країн індійського півострова, розповість Мрідула Гош під час лекції.

Мрідула Гош – історикиня-міжнародниця, докторка філософії з Індії, водночас вона добре знає Україну, тривалий час живе в Києві. Мрідула Гош очолює правління Східноєвропейського інституту розвитку, викладає на кафедрі міжнародних відносин Києво-Могилянської академії. Має тривалий досвід праці у структурі ООН. 

Крім рідної мови бенгалі, вільно володіє українською, російською, англійською та мовою гінді, перекладає з української та інших мов Східної Європи.

Після лекції присутні матимуть змогу поставити запитання, поділитися коментарями та обговорити почуте. 

Щоб відвідати подію офлайн, потрібно зареєструватися. Також лекція транслюватиметься онлайн на ютуб-каналі Українського інституту національної памʼяті та сторінках УІНП й Інформаційно-виставкового центру Музею Майдану у фейсбуці.

 

Читайте також:  Українцям розкажуть про деокупацію свідомості в умовах сучасної російсько-української війни

 

Коментар
25/05/2024 П'ятниця
24.05.2024
23.05.2024