На Одещині мешканці двох селищ не хочуть перейменовувати назви з російськими наративами

17 Грудня 2023, 12:30
Інформаційний знак на в'їзді до Березиного 364
Інформаційний знак на в'їзді до Березиного

У селищах Березине й Тарутине більшість людей хоче залишити старі назви, всупереч рекомендації Українського інституту національної пам’яті.

Нещодавно там пройшли громадські обговорення стосовно перейменування цих селищ – повідомляє  інформаційна агенція «Юг.Today».

Зокрема, в Березиному на обговорення прийшло 120  мешканців. Пропозицій, за словами тамтешнього старости  Сергія Сіваєва,  щодо перейменування від людей не було. Всі одностайно підтримали старе найменування.

«Я намагався пояснити жителям, що Український інститут національної пам’яті надасть свою назву, якщо ми не оберемо власну. Але мене ніхто не почув», – розповів староста.

За словами секретаря Тарутинської селищної ради Анетти Куракової, в громаді проводилося обговорення з умовою надходжень пропозицій до селищної ради. На жаль, жодних ініціатив стосовно перейменування адмінцентру громади не надійшло. Відповідні оголошення були розміщені на офіційному сайті Тарутинської селищної ради, в соціальних мережах Facebook, Telegram, у застосунку Viber та розміщені в паперовому вигляді по селищах.

Ініціативна група, створена в громаді, і собі має намір докласти всіх зусиль задля того, щоб зберегти нинішні назви Тарутине, Березине та інших населених пунктів. Активісти впевнені, що навіть у тексті Закону «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії» є підстави, які не дозволяють відносити ці назви до символів російської імперської політики. Тому ініціативна група намагатиметься домогтися від Українського інституту національної пам’яті вилучення назв населених пунктів із переліку тих, що містять символіку російської імперської політики.

 

Читайте також:  На Одещині продають пам'ятку архітектури за понад три мільйони гривень

 

Коментар
16/06/2024 Субота
15.06.2024
14.06.2024