У Рівному відзначили 211-ту річницю від дня народження скульптора Томаша Оскара Сосновського

12 Грудня 2023, 15:27
Відзначення 211-тої  річниці від дня народження Томаша Оскара Сосновського 373
Відзначення 211-тої річниці від дня народження Томаша Оскара Сосновського

День народження всесвітньовідомого митця музейники відзначили з пластунами та Вифлеємським Вогнем Миру.

12 грудня в Рівненському обласному краєзнавчому музеї відбувся захід, присвячений 211-ій річниці від дня народження всесвітньовідомого скульптора Томаша Оскара Сосновського повідомляють на фейсбук-сторінці цього закладу.

Розпочався захід з принесення до краєзнавчого музею пластунами Рівненського обласного молодіжного пластового вишкільного центру Вифлеємського Вогню Миру. Це традиційна всеукраїнська скаутська акція, до якої завжди активно долучаються пластуни та пластунки Рівненської округи, які принесли Вогонь Миру і подарували пісню, висловивши сподівання, що цьогоріч вогонь любові та добра торкнеться кожного українця.

Директор музею Олександр Булига подякував пластунам, а також привітав присутніх із 211-ою річницею від дня народження славетного земляка, видатного скульптора Сосновського.

Запрошений до слова Ярослав Ковальчук –  голова культурно-просвітницького центру ім. Сосновського, ініціатор заходу, розповів про книги, присвячені славному сину Волині, видані в Україні та Польщі, про пам'ятні дошки, встановлені на Рівненщині – в Новомалині, Острозі, Рівному. Також висловив сподівання, що по закінченню російсько-української війни скульптури Сосновського знову прикрасять експозицію музею.

Виступив також письменник і журналіст Валерій Войтович. Він розповів, що займається вивченням постаті Сосновського вже понад 10 років, що і знайшло відображення в його книзі «Оскар Сосновський. Скульптор», 2022 р. Валерій готує до друку літературно-біографічний твір «Волинський Мікеланджело».

Учений секретар музею Олег Романчук, один із перших дослідників Сосновського, розказав гостям історію створення буклета «Скульптури Томаша Оскара Сосновського у збірці Рівненського обласного краєзнавчого музею», 2014 р.

Відомий рівненський художник Віктор Гвоздинський зазначив, що творчість Сосновського належить не лише українському, польському, італійському народам, але й усьому культурному світовому простору.

На завершення заходу було запропоновано висунути кандидатуру Валерія Войтовича на здобуття Міської премії імені Уласа Самчука в галузі літератури за книгу «Оскар Сосновський. Скульптор». Присутні підтримали пропозицію.

 

 

Читайте також: «Він йшов шляхом Мікеланджело»: у Луцьку презентували книгу про Томаша Оскара Сосновського

Коментар
23/04/2024 Вівторок
23.04.2024
22.04.2024
21.04.2024