У Львові відреставрували старовинні двері-віяло

11 Грудня 2023, 12:22
У Львові відреставрували старовинні двері-віяло 458
У Львові відреставрували старовинні двері-віяло

У Львові побільшало відреставрованих історичних брам в старій частині міста. Цього разу фахівці працювали з дверима у будинку на вулиці Севастопольська, 8. 

Про це повідомляє Бюро спадщини.

Вони не лише вирівняли деформовану конструкцію, а й відновили втрачені елементи різьбленого оздоблення. Координувало реставраційні роботи ЛКП «Бюро спадщини» в рамках міської програми співфінансування. 

«Ці соснові двері-віяло відчиняються у дві сторони, – через цю особливість дверні полотна були пошкоджені та деформовані. Ми навіть знайшли сліди від кігтів тварини, яка таким чином відчиняла собі двері. Двері ми відновлювали близько 2 місяців», – розповів реставратор Олександр Савчук.

Фахівці замінили пошкоджену деревину, відновили втрачені декоративні елементи, встановили нове засклення та ручки. Дерев’яні двері покрили акриловою лазур’ю і бейцем.

«Помітно, що мешканці цього будинку цінують культурну спадщину і хочуть її зберегти. Це один з небагатьох львівських під’їздів, де на сходовій залишилися майже всі автентичні двері, збереглась автентична плитка, а також відкрито розписи», – додав реставратор.

Загальна вартість реставраційних робіт становила 65 000 гривень. З цієї суми місто оплатило 45 500 гривень, а іншу частину – мешканці, які раніше подали заявку на участь у міській програмі співфінансування.

Читайте також: У Львові колишню фабрику алкогольних напоїв перетворили на центр сучасного мистецтва

Коментар
23/07/2024 Вівторок
23.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром