У Володимирі музейники прочитали лекцію про історії єврейської громади міста

10 Грудня 2023, 14:07
На давньому фото - синагога у Володимирі 567
На давньому фото - синагога у Володимирі

З 10 століття у волинському місті  поряд з українцями мешкали люди різних етносів, зокрема євреї.

На днях у Володимирі для слухачів історико-краєзнавчого факультету університету третього віку  прочитали лекцію «Історія єврейської громади міста». Про це йдеться на фейсбук-сторінці Володимирського історичного музею імені Омеляна Дверницького.

Слухачі дізналися про відомих євреїв міста, зокрема, про Соломона Готліба та Ганну-Рахель Вербермахер – праведників-хасидів, які народилися у Володимирі, але стали відомі у світі.

Соломон Готліб допомагав молитвою й духовними порадами усім, хто до нього звертався, не залежно від національності чи соціального статусу. Цей праведник пророкував, що Володимир ніколи не зачепить стихійне лихо, бо місто дуже намолене. Його поховання (огель) розташоване в міському парку.

Ганна-Рахель Вербермахер – чи не єдина жінка-цадик у світі. Вона народилася також у Володимирі, уславилася духовними порадами, які надавала людям, а також молитвами, якими лікувала хворих. Згодом проживала у Єрусалимі.

Слухачі дізнались і про трагедію Голокосту та володимирських Праведників народів світу – людей, які рятували євреїв, зокрема сім'ї Шуровських, Ваврисевичів, М'ясковських та ін. 

Символічно, що лекція збіглаися з єврейським святом Ханука, яке символізує перемогу світла над темрявою.

Цікаві були й ілюстрації та пізнавальна інформація, яку музейники почерпнули з книги краєзнавця Володимира Музиченка «Володимир єврейський».

 

Читайте також: Історії лікарів Шехтерів у Володимирі

Коментар
24/02/2024 П'ятниця
23.02.2024
19:16
КОЛОНКА Чорний квадрат 242
22.02.2024