Генеральна Асамблея ООН 75 років тому ухвалила Загальну декларацію прав людини

10 Грудня 2023, 11:10
Cесія Асамблеї ООН, 1948 рік 422
Cесія Асамблеї ООН, 1948 рік

Річниця з дня ухвалення світовою спільнотою основоположного правозахисного документа.

10 грудня 1948 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила Загальну декларацію прав людини. З нагоди 75-ї річниці ухвалення цього документа Міністерство закордонних справ України опублікувало свій коментар.

Сьогодні світ, ідеться в коментарі, відзначає Міжнародний день прав людини. Цього дня Генеральна Асамблея ООН ухвалила Загальну декларацію прав людини – основоположний правозахисний документ, яким закріплені фундаментальні права і свободи кожної людини у світі, дотримання яких було нівельовано двома світовими війнами XX століття.

В цей важливий для всього людства день змушені констатувати, що упродовж багатьох років Російська Федерація завдає безпрецедентної шкоди принципу поваги до всіх прав людини і основоположних свобод – як на власній території, так і на тимчасово окупованих нею територіях України, Грузії, Республіки Молдова.

Своїми діями в Україні Російська Федерація демонструє відверту зневагу до принципів, закладених у Загальній декларації прав людини. На тимчасово окупованих територіях Автономної Республіки Крим, міста Севастополь і частинах Донецької, Запорізької, Луганської та Херсонської областей України держава-агресор наочно доводить світу всі «блага» так званого «русского міра»: незаконна депортація та примусове переміщення українського цивільного населення, у т.ч. дітей, сексуальне насильство, тортури та нелюдське поводження з цивільними й військовополоненими, фільтраційні табори, повне беззаконня і відсутність правосуддя – все це злочини та приклади порушення міжнародного гуманітарного права, яким не місце в ХХІ столітті.

Нещодавнє рішення Верховного суду РФ про оголошення так званого «міжнародного ЛГБТ-руху» «екстремістським» демонструє, з якою легкістю Кремль може маніпулювати правовими термінами задля придушення громадянських прав і свобод.

Сьогодні права всіх українців перебувають під постійною російською загрозою. Щоденні терористичні атаки по українських містах позбавляють мирних українців найціннішого – права на життя.

На тлі російської агресії єдиний шлях до відновлення прав наших громадян, а також досягнення всеосяжного, справедливого та сталого миру в Україні – це втілення всіх пунктів Формули миру Президента України Володимира Зеленського та примушення держави-агресора до дотримання міжнародного права.

Загальновизнано, що повага та дотримання прав людини є необхідною передумовою миру та безпеки.

«Закликаємо міжнародну спільноту в рамках підготовки Пакту Майбутнього, схвалення якого планується в рамках Саміту у вересні 2024 року, посилити зобов’язання щодо захисту та просування всіх прав людини і основоположних свобод в усьому світі, зокрема шляхом належного реагування на серйозні і систематичні порушення прав людини, забезпечення відповідальності та запобігання майбутнім порушенням», – зазначається в коментарі.

Також у Міністерстві закликають розпочати серйозну дискусію щодо перегляду міжнародної системи захисту прав людини, аби наповнити її реальним змістом, трансформуючи політичні декларації в дієві механізми.

 

Читайте такожГенасамблея ООН підтримала українську формулу миру

Коментар
23/02/2024 П'ятниця
23.02.2024
19:16
КОЛОНКА Чорний квадрат 226
22.02.2024