У Миколаєві відкрили виставку порцеляни ХІХ-ХХ століть

07 Грудня 2023, 17:40
Порцелянові вироби на виставці 584
Порцелянові вироби на виставці

Експонуються порцелянові вироби підприємств Західної та Східної Європи.

У Миколаївському музеї суднобудування та флоту відкрили на днях виставку порцеляни ХІХ-ХХ століть із приватної колекції Дмитра Єрьоменка. Про це повідомляє Muzey Shipbuilding

Серед експонатів переважає англійський посуд, у тому числі зі зображенням осіб королівської родини, різноманітні вази для квітів, статуетки, виготовлені з пофарбованої та нефарбованої порцеляни.

Англійська порцеляна завжди відзначалася витонченим стилем та стриманістю розкоші. Традиційні вироби з цього матеріалу виділяються плавністю ліній та досконалістю кожного елемента, білизною і тонкістю, а також красивими орнаментами, в яких домінують квіткові та рослинні мотиви. Переважно їх прикрашають ручним розписом або золотим декором.

У них чітко простежується британська стриманість та ледве помітна делікатна розкіш, а візуальна аристократичність неймовірно приваблива.

На виставці, зокрема, представлена англійська таріль кінця XIX століття, прикрашена морською символікою, яку  колекціонером Єрьоменко хоче передати в музей.

 

 

Читайте такожМиколаїв: у музеї демонструють стародавні амфори

Коментар
23/02/2024 П'ятниця
23.02.2024
19:16
КОЛОНКА Чорний квадрат 228
22.02.2024