На Закарпатті уклали туристичний рейтинг 2023 року

07 Грудня 2023, 09:15
Замок  «Паланок» 507
Замок «Паланок»

Туристично-інформаційний центр Закарпаття  підбив підсумки сезону та сформував десятку найкращих ініціатив та проєктів для туристичного ринку.

У рейтинг потрапили проєкти різних організацій, виконавців щодо розвитку культури, традицій та індустрії туризму Закарпаття за 2023 рік. Про це повідомляє «Турінформ Закарпаття».

Експерти «Турінформу» провели узагальнення, взявши до уваги масову інформацію, оцінку впливу. До уваги бралися показники впливу на розвиток інфраструктури, привабливості території Закарпатської області.

За результатами експертного опитування, визначили найкращі ініціативи та проєкти для туристичного ринку Закарпаття-2023:

1.Спільнота «Чисто Де», за екологічну акцію з прибирання території «Закарпатське море». Керівник Шитікова Тетяна, номінація – екологічні ініціативи.

2.Замок «Паланок», за проєкт кінозалу та мультфільму «Історія замку Паланок», що популяризує історію Закарпаття, просвітницьку діяльність. Директор Михайло Белеканич. Номінація – просвітництво та популяризація історії Закарпатської області.

3.Організація «Кarp restorer», за реалізований проєкт «Реставрація настінного живопису головної нави Ужгородського Хрестовоздвиженського греко-католицького Катедрального Собору» у м. Ужгород. Керівник Василь Карпів. Номінація реставрація культурної спадщини Закарпаття.

4.Майстер Степан Тихоненко, за проєкт «Горянська вієлла», відтворення старовинного струнного інструменту із фрески Горянської ротонди. Номінація – народні майстри та умільці Закарпаття.

5.«Селиський Прихисток», Нижнє Селище, керівник Інна Пригара, за волонтерську та просвітницьку діяльність. Номінація – волонтерська діяльність.

6.Серія музейних проєктів по території Берегівського району (Мужієво, Шаланки, Вишково), Закарпатська угорська туристична рада, керівник Андраш Мештер. Номінація – туристична інфраструктура Закарпаття.

7. Шаталов Олександр, за розвиток економічного потенціалу села Кваси та громади, крафтові та туристичні продукти. Власник пивоварні «Ципа», сироварні «Розенталь», село Кваси. Номінація – крафтові продукти Закарпаття.

8. Екскурсії з Максом Адаменком, за проєкт «Екскурсія за донат», на підтримку ЗСУ. Керівник Адаменко Максим. Номінація – екскурсійні послуги.

9. НПП «Синевир», за розвиток інфраструктури території національного парку, дороги до озера Синевир. Директор Микола Дербак. Номінація – Національні природні парки Закарпаття.

10. Закарпатський краєзнавчий музей «Ужгородський замок», за розвиток потенціалу музейного комплексу. Директор Ольга Шумовська. Номінація – музейні комплекси Закарпаття.

 

Читайте такожВ Ужгороді до столітнього ювілею періодики Закарпаття доповнили музейну експозицію новими експонатами

Коментар
29/02/2024 Четвер
29.02.2024
28.02.2024
27.02.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром