Українська артзброя: патріотична скринька для набоїв від художниці зі Львівщини

06 Грудня 2023, 12:22
Скринька для набоїв 382
Скринька для набоїв

У назві своєї творчої роботи мисткиня використала слова воїна-оунівця.

Львівщину в проєкті «Українська артзброя» представляє художниця, майстриня декоративно-ужиткового мистецтва Лілія Лунич із села Нежухів поблизу міста Стрия – вона розписала скриньку для набоїв. Про це йдеться на фейсбук-сторінці Парку-музею «Фортеця Ізмаїл».

Для назви своєї роботи («Україна – свята мати Героїв») Лілія взяла перші слова з молитви українського воїна ОУН Осипа Мащака, що були написані кров'ю на стіні в'язниці в 1936 році.

Художниця заклала у витвір сакральний зміст – глибоку любов до рідної землі, віру в перемогу та возвеличення героїзму українського народу. А три розписані набої – це три основні принципи українського воїна:  гідність, свобода та відвага.

Майстриня активно займається творчістю, бере участь у різних виставках, волонтерських проєктах.

Працює в різних художніх жанрах, але центральною темою творчості завжди виступає любов до рідної землі, розвиток української культури та збереження народних традицій. 

З початком повномасштабної війни Лілія Лунич почала розписувати ще й військову атрибутику. Свою першу гільзу розписала у 2015 році для голландських меценатів, котрі активно допомагали Україні.

Читайте також:  Артзброя: музей в Ізмаїлі поповнися витвором київської художниці

Коментар
22/04/2024 Неділя
21.04.2024
20.04.2024
19.04.2024