Поблизу Луцька знайшли артилерійську гільзу з українськими друкованими виданнями

05 Грудня 2023, 16:19
Поблизу Луцька знайшли артилерійську гільзу з українськими друкованими виданнями 1065
Поблизу Луцька знайшли артилерійську гільзу з українськими друкованими виданнями
Волинському краєзнавчому музею передали цікавий артефакт. На розораному полі в околицях Луцька знайшли артилерійську гільзу із національною символікою та українськими друкованими виданнями. 
 
Знахідку передав Святослав Матвійчук. Про це Район.Історія повідомили в музеї.
 
На понищеному часом папері музейники ідентифікували герб – Тризуб, фрагменти сторінок із книги про історію України та часопис «Орленя». 
 
Відомо, що щомісячник для дітей «Орленя» друкували від жовтня 1941 до листопада 1942 у Рівному у видавництві «Волинь». Його наскрізною ідеєю була побудова незалежної, самостійної України та місце і роль у ній молоді. 
 
Часопис «Орленя» відзначався різноманітністю жанрів, рубрик, матеріалів, а також високохудожнім оформленням. Кожна сторінка часопису вміщувала малюнки, портрети відомих українських письменників, графіку. У кожному числі щомісячника друкували «Історичний календар», що інформував про найвизначніші події.
 
Вміст гільзи був герметично закритий спеціально виготовленим корком. 
 
«Той, хто її закопав заради своєї безпеки міг усе знищити, але вочевидь, мав намір зберегти українське слово для себе і нащадків, вірив, що Україна знову постане», – зазначають музейники.
Коментар
23/07/2024 Вівторок
23.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром