Кілія: що писали про місто на Одещині у XVII столітті

04 Грудня 2023, 16:24
Кілія. Гравюра невідомого автора ХV століття 547
Кілія. Гравюра невідомого автора ХV століття

Кілія – місто на Одещині, що лежить на березі Кілійського гирла Дунаю. Османи захопили його у 1484 році разом з Білгород-Дністровським

У 1511 році Кілі (османська назва) відвідав й Селім І Явуз (батько Сулеймана Пишного). Приводом для цього стала боротьба за владу ще за життя батька-султана. Про це пише дослідниця Олександра Шутко.

Кілію також відвідав відомий османський мандрівник XVII століття Евлія-челебі. Опис міста він залишив у «Книгах подорожі». 

Про місцеву фортецю він писав так:

«Вона має форму кола, як Ізмаїл та Аккерман та являє собою міцну споруду з трьома рядами стін. З одного боку зовнішніх укріплень немає. Це чарівна фортеця на низькому, рівному місці, з великою кількістю чудових лук, виноградників і садів».

Утім, найбільше османа вразила риба – білуга та осетри, яку масово відловлювали місцеві рибалки. Евлія-челебі розхвалював і кілійську бастурму з яловичини та баранини, мед, олію та пшеницю. 

За його словами, землі Кілі – багаті на сади й виноградники. А місцеві жителі «здебільшого не обідають без гостей», – зазначав він.

Кілія. Гравюра невідомого автора ХV століття
Кілія. Гравюра невідомого автора ХV століття

Читайте також: Спогади османського мандрівника XVII століття про фортецю у Білгороді-Дністровському

Коментар
23/02/2024 П'ятниця
23.02.2024
19:16
КОЛОНКА Чорний квадрат 223
22.02.2024