Кілія: що писали про місто на Одещині у XVII столітті
Кілія – місто на Одещині, що лежить на березі Кілійського гирла Дунаю. Османи захопили його у 1484 році разом з Білгород-Дністровським.
У 1511 році Кілі (османська назва) відвідав й Селім І Явуз (батько Сулеймана Пишного). Приводом для цього стала боротьба за владу ще за життя батька-султана. Про це пише дослідниця Олександра Шутко.
Кілію також відвідав відомий османський мандрівник XVII століття Евлія-челебі. Опис міста він залишив у «Книгах подорожі».
Про місцеву фортецю він писав так:
«Вона має форму кола, як Ізмаїл та Аккерман та являє собою міцну споруду з трьома рядами стін. З одного боку зовнішніх укріплень немає. Це чарівна фортеця на низькому, рівному місці, з великою кількістю чудових лук, виноградників і садів».
Утім, найбільше османа вразила риба – білуга та осетри, яку масово відловлювали місцеві рибалки. Евлія-челебі розхвалював і кілійську бастурму з яловичини та баранини, мед, олію та пшеницю.
За його словами, землі Кілі – багаті на сади й виноградники. А місцеві жителі «здебільшого не обідають без гостей», – зазначав він.
Читайте також: Спогади османського мандрівника XVII століття про фортецю у Білгороді-Дністровському
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром