Спогади османського мандрівника XVII століття про фортецю у Білгороді-Дністровському

03 Грудня 2023, 11:04
Білгород-Дністровська фортеця 705
Білгород-Дністровська фортеця

Османський мандрівник та дослідник XVII століття Евлія-челебі залишив опис про Білгород-Дністровську фортецю. На той час місто було центром Аккерманського санджаку – провінції Османської імперії.

Як зазначає дослідниця Олександра Шутко, Евлія-челебі був родичем тодішнього намісника міста Озі (нині – Очакова на Миколаївщині) Мелека Ахмеда-паші й працював на нього здебільшого як посланець. 

За його словами, фортеця Аккерман мала три шари високих стін та троє воріт, двоє з яких – невеликі й виходили на річку Дністер, а одні – міцні залізні й звернені на схід. Коло цих воріт на той час стояли потужні гармати, за допомогою яких 1484 року османи підкорили фортецю.

Евлія-челебі, який був у захваті від фортеці та міста, писав:

«Цитадель являє собою чотири гідні наслідування башти, подібні до галатської (вежа в стамбульському районі Галата). Ці майстерно збудовані, дивовижні, величезні вежі розташовані одна всередині іншої. І протягом багатьох століть у кожній із них накопичувався зернистий порох. У цій внутрішній фортеці стоїть звернений на Дністер королівський палац, у якому живе комендант».

Читайте також: Аккерман, Кілі та Озі: українські міста півдня під владою османських султанів

Коментар
13/07/2024 П'ятниця
12.07.2024
11.07.2024