Для посадовців територіальних громад Одещини провели семінар з актуальних питань деколонізації

02 Грудня 2023, 09:32
Демонтаж маркера радянської влади. Фото ілюстративне 360
Демонтаж маркера радянської влади. Фото ілюстративне

Службовців області  ознайомили з колоніальною політикою Російської імперії на Півдні України.

Для посадовців територіальних громад Одещини на днях провели семінар з актуальних питань деколонізації. Про це йдеться на сайті Українського інституту національної пам'яті. 

Службовці 100 територіальних громад області мали змогу ознайомитися з колоніальною політикою Російської імперії на Півдні України, її етапами від кінця XVIII до початку ХХ століття. Цю тему розкрив начальник Південного міжрегіонального відділу УІНП Сергій Гуцалюк, а Олена Охрімчук розповіла про законодавство України у сфері відновлення та збереження національної пам’яті та представила проєкти Інституту з популяризації історії України. 

Змістовною була й доповідь Марії Тахтаулової про особливості формування топонімічного простору населених пунктів та важливість увічнення в ньому власної історії.

А ось регіональні особливості очищення Одещини від маркерів російської імперської та комуністичної символіки представив учасникам семінару співробітник Південного відділу Олександр Городилов. Він довів необхідність дотримуватися законодавства у сфері захисту національної пам’яті, особливо в момент агресії проти нашої держави та спроб здійснити історичну ревізію нашого минулого ворожою пропагандою.

Читайте також: Одещина: кукурудзолущилка як символ спротиву комуністичному режиму

Коментар
17/07/2024 Середа
17.07.2024
16.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром