У Запоріжжі вулицю перейменували на честь героя УПА

29 Листопада 2023, 17:12
Мирослав Симчин 1397
Мирослав Симчин

Центральна вулиця обласного центру матиме ім'я незламного борця за незалежність України.

29 листопада під час сесії Запорізької міської ради депутати схвалили проєкт рішення про перейменування вулиці Лізи Чайкіної на честь вояка  Української повстанської армії, Героя України Мирослава Симчича.Про це повідомляє Lbnews.today.

У Заводському районі міста Запоріжжя центральну вулицю в радянські часи назвали на честь Лізи Чайкіної — росіянки та секретарки Пенівського райкому комсомолу Калінінської області Росії. Вона ніякого стосунку до Запоріжжя не мала. Закон про декомунізацію набрав чинності ще у 2015 році, проте топонім залишався чомусь без змін.

Раніше депутат Запорізької міської ради від «Європейської Солідарності» Павло Варванський виступив із ініціативою перейменувати цю вулицю на честь Героя України, сотенного бійця УПА з псевдонімом «Кривоніс» — Мирослава Симчича, який провів понад 32 роки у радянських таборах.

Цей герой не зламався під тортурами та катуваннями і присвятив своє життя боротьбі за незалежність України. Назвавши вулицю його іменем, запоріжці  вшанували його подвиг. 

 

Читайте також: П'ять текстів про УПА від Район.Історія, які варто прочитати

 

Коментар
23/02/2024 П'ятниця
23.02.2024
19:16
КОЛОНКА Чорний квадрат 230
22.02.2024