У Рівному презентували «Календар патріота. 2024»

29 Листопада 2023, 12:17
Календаря патріота. 2024 551
Календаря патріота. 2024

У календарі зібрана пізнавальна інформація про знакові постаті та події у сферах духовності, державотворення, військової справи, економіки, науки, літератури, культури та спорту. 

28 листопада у Рівненському обласному краєзнавчому музеї презентували  «Календар патріота 2024» – повідомляють на фейсбук-сторінці цього закладу.

Розпочав захід директор музею Олександр Булига, який відмітив, що презентація невипадково відбувається в музейній залі «Творці історії», експозиція якої присвячена славним захисникам України.

Ведучими свята були Мирослава Жовтан – керівниця «Рівненського міського методичного кабінету Рівненської міської ради», та поет, музикант і вчитель Юрій Матвійчук.

Авторка календаря рівнянка Ірина Сичик  повідала, як виникла ідея створення «Календаря» та підбиралися знаменні й пам’ятні дати. Його випуск присвячений 30-й річниці незалежності України та 100-річчю Української революції. Він містить чудові ілюстрації та пізнавальну інформацію про знакові постаті та події у сферах духовності, державотворення, військової справи, економіки, науки, літератури, культури та спорту. 

Авторка відзначила, що в календарі можна знайти дату, коли наступного року будуть відзначатися перша письмова згадка про Острозьку академію або річниця найбільшої битви УПА, яка відбулася якраз на Рівненщині та 115-річчя з дня народження головнокомандувача УПА Романа Шухевича.

Музичною родзинкою заходу став виступ ведучого, барда Юрія Матвійчука, що виконав авторські патріотичні пісні-присвяти для хлопців, що не повернулися з війни, серед яких багато його знайомих.

Поділилися своїми враженнями від презентованого календаря Галина Кульчинська, директорка ЗАТ «Радіо-Трек», Іванна Бояківська, начальниця відділу зв’язків з громадськістю Патрульної поліції Рівненської області, Наталія Савчук – членкиня Рівненського об’єднання товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка, Алла Черній – депутатка Рівненької обласної ради.

Вітали авторку також її рідні, друзі, серед яких і племінниця Марія Сичик, яка подарувала присутнім щемливий вірш про Україну.

 

 

Читайте також: У Луцьку презентували книгу про Януша Радзивілла

 
Коментар
23/02/2024 П'ятниця
23.02.2024
19:16
КОЛОНКА Чорний квадрат 228
22.02.2024