У Криму географічним назвам будуть повернуті історичні найменування кримськотатарською мовою

29 Листопада 2023, 09:18
Національна комісія з питань кримськотатарської мови 315
Національна комісія з питань кримськотатарської мови

Узгоджуються механізми, які дадуть змогу застосовувати написання топонімів кримськотатарською мовою з використанням латинської графіки у медіа та наукових працях.

Географічним назвам у тимчасово окупованому Криму будуть повернуті історичні найменування кримськотатарською мовою. Про це йшлося на засіданні Національної комісії з питань кримськотатарської мови, що відбулося на днях. 

Зокрема, про її використання для позначення топонімів, які мають тюркське походження або історичні кримськотатарські найменування.

Підготовка цього рішення триває на виконання Закону про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні та деколонізацію топонімії.

Нині узгоджуються механізми, які дадуть змогу застосовувати написання топонімів із використанням латинської графіки у медіа та наукових працях. А також на дорожніх вказівниках і при виготовленні мап. Для цього проводитимуться комунікації з операторами картографічних сервісів і службами, які обслуговують такі вказівники.

За результатами засідання Нацкомісія доручила розробити відповідне рішення Уряду. Цим питанням будуть опікуватися Мінінфраструктури разом із Мінреінтеграції, Постійним Представником Президента України в АР Крим, Меджлісом кримськотатарського народу та Інститутом національної пам’яті.

 

Читайте такожВ Україні створили аудіозбірку історій із кримськотатарського фольклору

Коментар
21/04/2024 Неділя
21.04.2024
20.04.2024
19.04.2024