У Львові відбудеться відкриття виставки світлин «Українська медицина воєн»

28 Листопада 2023, 13:09
Українська медицина воєн 313
Українська медицина воєн

Експозиція виставки буде складатися з унікальних світлин різного формату періоду з 1914 по 2023 роки.

У четвер, 30 листопада, о 17:00, у Львівському палаці мистецтв (вул. Коперника, 17) відбудеться відкриття виставки світлин «Українська медицина воєн». Про це повідомляють на сайті Українське фотографічне товариство.

Подія організована у співпраці Українського Фотографічного Товариства (УФОТО), Львівського Фотомузею, Музею історії медицини Галичини ім. Мар’яна Панчишина, Львівського військово-медичного клінічного центру, Медичного центру NOVO, приватних колекціонерів та Львівського палацу мистецтв.

Українська військова медицина почала формуватися в часи Першої світової війни, відіграла велику роль в часи Другої і стала найбільш кваліфікованою в часі останньої десятирічної російсько-української війни.

В часи першої світової українські лікарі рятували життя січовим стрільцям і надалі – воїнам Армії УНР. До слова, перший український стоматолог Степан Дмоховський був фотографом та засновником Українського Фотографічного Товариства.

В часи другої світової війни справжнім викликом для стала боротьба за життя воїнів в легіонах УПА, а згодом, і в повоєнний час в криївках.

Російсько-українська війна, що розпочалася у 2014 році, застала українську медицину не в найкращому стані. Та й, зрештою, ніколи не можна бути повністю готовим до війни. Але за цей час українські медики довгий шлях, здобули унікальні навички й отримали одне з найкращих медичних обладнань.

Зараз українські лікарі є чи не найбільш кваліфікованими у світі, мають потужне обладнання і добре вмотивовані. Вони рятують життя в таких випадках, в яких ще десять років тому не було жодного шансу. Вони вчаться так швидко, як це можливо і потрібно на полі бою. Вони є справжніми ангелами-захисниками для тисяч українських воїнів і їх родин. Вони тримають в руках нашу перемогу.

Можна написати багато слів, але краще один раз побачити. Тому ми взялися за виставковий фотографічний проєкт «Українська медицина воєн».

Експозиція виставки буде складатися з унікальних світлин різного формату періоду з 1914 по 2023 роки. Фотографії будуть супроводжуватись описами, експонатами «подарунків», що прилітають з ворожого боку та іншими артефактами війни.

Читайте такожУ Києві відкрилася виставка про зруйновані українські міста

 

Коментар
17/07/2024 Середа
17.07.2024
16.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром