В Ужгороді вулицю назвали іменем миколаївського поета Дмитра Кременя

26 Листопада 2023, 12:19
Дмитро Кремінь 410
Дмитро Кремінь

Відтепер в обласному центрі Закарпаття є вулиця імені відомого письменника з Миколаєва.

Ідеться про поета, журналіста, заслуженого діяча мистецтв України, лауреата Шевченківської премії Дмитра Кременя. Про це на днях повідомив у фейсбуці його син, уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

На черговій сесії Ужгородської міської ради депутати нарешті деколонізували вулицю Антона Чехова та увічнили уродженця Закарпаття Дмитра Кременя.

«Закарпатці доводять, що для них ім’я мого батька і його творчість важливі. Видана книга вибраних творів «Мовчання волхвів», життєствердний стінопис, прем’єри вистав, а з тим і велика увага до творчої спадщини Дмитра Креміня, – важлива сторінка новітньої історії. Шануючи минуле, маємо майбутнє», – пише Тарас Кремінь.

Син письменника вдячний депутату Ужгородської міської ради Арсену Мелкумяну, котрий об’єднав сесійну залу і переконав колег у незворотності швидкого прощання з тоталітарним минулим. 

Вагоме слово міського голови Богдана Андріїва, депутатів Ужгорода, підтримка громади, зазначає він, – гарантія історичного рішення.

Довідково: Дмитро Кремінь (1953-2019) – український поет, публіцист, есеїст, перекладач, народився в селі Суха Іршавського району на Закарпатті. Мешкав у Миколаєві, де працював ув обласних газетах, а згодом на викладацьких посадах у місцевих вишах.

 

Читайте також: Уродженцю Закарпаття письменнику Дмитру Кременю виповнилося б 70 років

Коментар
20/06/2024 Четвер
20.06.2024
19.06.2024
18.06.2024