Музейники розповіли студентам коледжу про національно-визвольні змагання на Закарпатті в ХХ столітті

25 Листопада 2023, 18:00
Ужгородські студенти в музеї 563
Ужгородські студенти в музеї

Просвітницькі зв'язки краєзнавчого музею з місцевим навчальним закладом.

24 листопада в Закарпатському обласному краєзнавчому музеї ім. Т. Легоцького відбувся  патріотичний захід «Заряджені гідністю та жагою свободи» – повідомляють на фейсбук-сторінці цього закладу.

До музею завітали студенти Ужгородського торговельно-економічного фахового коледжу Державного торговельно-економічного факультету, з яким відділ науково-освітньої роботи музею налагодив зв’язки.

Старша наукова співробітниця Вероніка Петрушка на базі експозицій «Закарпаття між двома світовими війнами», «Історія Карпатської України», «Меморіальна кімната-музей президента Карпатської України Августина Волошина», «Закарпаття у період Другої світової війни» розповіла студентам про буремні події двох світових воєн, що прокотилися по території краю та про міжвоєнні політичні, соціально-економічні процеси того періоду.

Також вона звернула увагу на державотворчі змагання, які відбулися на території краю; роль українців у них. Таким чином, була згадана Гуцульська Республіка та її видатні діячі – брати Климпуші, розглянута історія утворення Карпатської України та роль Августина Волошина у становленні національної самосвідомості краян. Короткий, але насичений період 1938-1939 рр. був важливим на шляху Закарпаття до самостійної України.

Україна виборола свою незалежність у ХХ столітті, проте і в ХХІ  наш народ продовжує відстоювати свободу, суверенітет і гідність, починаючи від подій Майдану. Чимало закарпатців боронять кордони нашої держави і в сучасній війні 2022-2023 рр. Експонати, які ілюструють події сьогодення також представлені в  музеї в експозиційній залі «Коли гримлять гармати, музи мовчать».

 

Читайте також: Ужгород: музейники розповіли воїнам про боротьбу за українську державність протягом століть

Коментар
20/06/2024 Четвер
20.06.2024
19.06.2024
18.06.2024