Львівська митниця передала музеям на 1,5 мільйона гривень цінностей

22 Листопада 2023, 16:42
Монети 18-19 століття, які передали музею 841
Монети 18-19 століття, які передали музею

Цінні предмети повертаються в державні музеї та стають надбанням всього народу України.

21 листопада Львівська митниця передала представникам  Львівського історичного музею, Національного музею історії України у Другій світовій війні та Державного історико-культурного заповідника «Меджибіж» монети 18-19 століть, старовинні поштові марки та бони (короткочасні боргові зобов'язання у вигляді цінних паперів) – повідомляють на своїй фейсбук-сторінці митники.

Всі ці предмети вони вилучили при спробі незаконного переміщення через кордон. Загальна вартість переданих цінностей – 1,5 мільйона гривень.

«Якщо говорити про Львівський історичний музей, то за 5 минулих років Львівська митниця передала нам близько 50 предметів історично-культурної цінності. Найбільша колекція – це 43 одинці стародавньої зброї. - сказав директор цього закладу Роман Чмелик.

 Своєю чергою, зазначив він, працівники музею провели близько 5 тисяч експертиз вилучених предметів старовини, які згодом пішли в розпорядження Міністерства культури. 

«Завдяки роботі митниці нечесним людям не вдається вивезти за кордон свої надбання і використати в приватних цілях. А, головне, предмети повертаються в державні музеї та стають надбанням всього народу України», – долучився до розмови Олег Погорілець, директор Державного історико-культурного заповідника «Меджибіж».

Найбільше побажання музеїв – продовжувати таку співпрацю з митниками. 

«Ми, як «музей війни», першими розпочали демонструвати експонати, які розповідали про прихід до влади нацизму. І в пригоді стали ті ж самі німецькі бони. Тепер ми розповідаємо, що саме призвело до сучасної війни. Адже нацизм, фашизм і рашизм - це ідентичні теми», - сказав Сергій Судинович, представник Національного музею історії України у Другій світовій війні Андрій Кузнік.

Читайте також: Київська митниця вилучила понад тисячу предметів, які мають культурну цінність

 

 

Коментар
13/01/2025 Неділя
12.01.2025
11.01.2025
10.01.2025
09.01.2025