На Тернопільщині обговорювали проблеми реставрації, пристосування та збереження замків

22 Листопада 2023, 14:45
Збаразький замок 413
Збаразький замок

Архітектори, науковці,  фахівців у галузі архітектури та пам’яткоохоронної роботи провели наукову конференцію.

Відбулася вона на днях у Білокамінній залі замку міста Збаража на тему «Замки Тернопільщини: до проблеми реставрації, пристосування та збереження» – повідомляють на фейсбук-сторінці Дубенського замку.

У роботі конференції взяли участь понад 40 архітекторів, науковців, викладачів, фахівців у галузі архітектури та пам’яткоохоронної роботи. Вони обговорили питання збереження, реставрації й консервації оборонної архітектури, особливості збереження пам’яток культурної спадщини під час війни.

Президент Української академії архітектури, народний архітектор України, професор Київського національного університету будівництва та архітектури Олег Слєпцов у своєму виступі з трибуни конференції згадав і про співпрацю з Державним історико-культурним заповідником міста Дубна, яка триває майже 10 років.

Нині в Дубенському замку, зазначається в повідомленні, зберігаються дипломні роботи студентів університету, де Слєпцов керує кафедрою. Створені майбутніми архітекторами проєкти історичної забудови середмістя Дубна, регенерації історичного середовища Заповідника, загального історичного ансамблю міста та багато інших робіт, здобули перемогу у всеукраїнських конкурсах.

У роботі конференції  взяв також участь директор Заповідника м.Дубна Леонід Кічатий.

Коментар
12/04/2024 П'ятниця
12.04.2024
11.04.2024