Мрія про космос у марках та картинах: в Одесі показали колекцію збирача з Болграда

22 Листопада 2023, 12:28
На виставці «Україна — космічна держава» 424
На виставці «Україна — космічна держава»

Виставка «Україна — космічна держава» розпочала свою роботу в галереї Одеського літературного музею.

В експозиції представлені матеріали з колекції тематичної філателії Леоніда Суботіна (1936-2019) – вченого-археолога, історика, почесного громадянина Болграда. Відкриття виставки присвятили  26-ій річниці польоту першого космонавта України Леоніда Каденюка у складі міжнародного екіпажу на американському космічному кораблі Columbia – пише Думська.

«Тисячолітня мрія людства про космос була близька і колекціонерові, який все життя збирав ці матеріали. Це романтична мрія, але Україна, в якій зараз триває війна, має як пишатися минулими досягненнями, так відродити і свою космічну галузь, ми в це віримо», – сказала директорка музею Тетяна Ліптуга на відкритті виставки.

У колекції філателії Суботіна налічують тисячі одиниць, які об'єднані однією темою — історія світової космічної галузі. Сотні рідкісних випусків конвертів та марок з усіх частин світу разом із великою кількістю матеріалів, що свідчить про внесок України в освоєння космосу. 

Виставка презентує рідкісні тиражні конверти з автографами Каденюка, космонавтів українського походження, не забуті і видатні діячів ракетобудування з України.

Космос приваблював своєю загадковістю протягом усієї історії людства. На виставці в гармонії з її тематикою представлені і роботи художника з Одеси Євгена Сивоплясова, котрий чуйно та пронизливо відтворює космос на своїх картинах. 

 

 

Читайте також: Одещина: кукурудзолущилка як символ спротиву комуністичному режиму

Коментар
14/06/2024 Четвер
13.06.2024
12.06.2024