«Протистояння на Грушевського»: картина з колекції Херсонського художнього музею

21 Листопада 2023, 16:50
Картина Василя Боженка: «Протистояння на Грушевського» 1328
Картина Василя Боженка: «Протистояння на Грушевського»

Один із найпатріотичніших творів сучасного херсонського автора вцілів під час російської окупації.

У 10-ту річницю Революції Гідності та 19-ту — Помаранчевої революції неможливо не згадати про полотно Василя Боженка «Протистояння на Грушевського» з колекції Херсонського художнього музею – ідеться на фейсбук-сторінці цього закладу.

Попри небезпідставні побоювання музейників, що один із найпатріотичніших творів сучасного херсонського автора може найбільше постраждати від російських загарбників, — він уцілів і навіть не був викрадений.

«У той час, коли в окупованому Херсоні містяни якнайглибше ховали українські прапори, коли виявлення не те що маленького прапорця — навіть якоїсь дрібнички у синьо-жовтих кольорах загрожувало серйозними наслідками аж до «підвалів» і катувань, коли загарбники усіляко боролися з патріотичними малюнками та написами на вулицях, — під самим носом у них була картина, виконана в жовто-синіх кольорах, насичена українськими прапорами та духом спротиву», – зазначається в дописі. 

Художник виплеснув на полотно свої емоції, передаючи атмосферу натхнення та боротьби, яка панувала в Україні 10 років тому.

Нині «Протистояння на Грушевського» сприймається вже не тільки символом боротьби українців за свободу та демократію, а також символом непокори російській агресії та незнищенності української історії та культури.

Читайте також: Національний музей Революції Гідності розпочав реєстрацію на науковий форум

Коментар
23/07/2024 Вівторок
23.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром