У музеї на Прикарпатті експонується стародрук з підписом митрополита Шептицького

21 Листопада 2023, 16:02
Октоїх в експозиції музею Миколи Угрина-Безгрішного в Рогатині 731
Октоїх в експозиції музею Миколи Угрина-Безгрішного в Рогатині

Очільник греко-католицької церкви поставив свій підпис на богослужбовій книзі, надрукованій у першій половині 18 століття.

У музеї Миколи Угрина-Безгрішного, що в Рогатині на Івано-Франківщині, експонується стародрук з автографом митрополита Андрея Шептицького. Про це пише завідувачка Рогатинської філії Музею мистецтв Прикарпаття Тетяна Петрів.

Ідеться про богослужбову книгу православної церкви «Октоїх»  обсягом 350 сторінок, видрукувану 1739 року у Львові, у друкарні Ставропігійського Успенського братства. Друк двома фарбами здійснений церковнослов'янською мовою. Гравюри виконав Никодим Зубицький, Георгій-ієродиякон та Ілія

У виданні присутні також відбитки з дощок Івана Федорова. Палітурка дерев'яна коричневого кольору.

На деяких сторінках стародруку, зазначає авторка допису, є певні записи, написи, позначки, відмітки. Зокрема, на одному з перших аркушів – напис: «Предложено в часі візитації канонічної Серник Серед [ніх] дня 19 мая 1902» та підпис під ним «+ Андрей». Це говорить про те, що його власноруч зробив Андрей Шептицький у статусі вже митрополита Галицького, архієпископа Львівського, можливо, і під час одного зі своїх візитів (1902 р.) на Рогатинщину.
 
Серники Середні 1946 року перейменували на село Діброва. Церква в селі названа на честь Святого Архангела Михаїла. Вона дерев'яна, збудована наприкінці XIX століття, частину матеріалу на будівництво її взяли від попередньої розібраної церкви, побудованої в 1723 році. За радянської влади в ній зробили  музей. Храм відновили 13 серпня 1989 року.
 
 
 
Коментар
17/07/2024 Середа
17.07.2024
16.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром