У Рівному згадали та обговорили події Революції Гідності

21 Листопада 2023, 09:25
Учасник заходу «Великі історії: Майдан. Революція Гідності та Свободи» 331
Учасник заходу «Великі історії: Майдан. Революція Гідності та Свободи»

Рівняни провели захід, присвячений Революції Гідності та Євромайдану.

Відбувся він 20 листопада в Рівненському обласному краєзнавчому музеї  під назвою «Великі історії: Майдан. Революція Гідності та Свободи» – повідомляють на фейсбук-сторінці цього закладу.

З вітальним словом звернувся до гостей директор музею Олександр Булига, а кобзар Назар Волощук виконав пісню на слова свого батька Олександра Волощука (музика Я. Ярославенка) «За Україну, ми на Майдані». 

Виконавець  підкреслив, що відома пісня «За Україну, за її волю» була доповнена його батьком, що надихнувсь подіями Майдану. 

Присутні хвилиною мовчання вшанували Героїв Небесної Сотні.

Оксана Яремчук, заступниця директора з наукової роботи музею, розповіла про події, що відбувалися тоді в Києві, у Рівному, як створювалися і діяли Євромайдани, про злочини тодішньої влади, про проплачений Антимайдан, про побиття беркутівцями студентів, про діяльність «тітушок» стосовно євромайданівців. 

Запропонувала також переглянути документальний фільм телеканалу 2+2 «Революція Гідності: з чого все почалося».

Про події тих часів поділився своїми спогадами Віктор Ткачук, завідувач кафедри загальнотеоретичних правових та гуманітарних дисциплін Рівненського інституту Київського університету права. котрий розповів про те, яким шляхом йшла тоді Україна в правовій площині до європейського простору, за які цінності повстали українці проти Януковича та його команди

Юрій Шадий, учасник Євромайдану у Києві, директор Рівненського обласного центру національно-патріотичного виховання, туризму і краєзнавства учнівської молоді згадав, як готували Євромайдан, його самозахист, охорону, діяльність майданівців, розстріли на Інститутській, знайомство з Олександром Храпаченком – Героєм Небесної Сотні.

Виступили також Роман Омельчук, народний депутат України другого скликання, голова Рівненської обласної організації Українсько-селянської демократичної партії; Тетяна Редюк, просвітянка, депутатка п'яти скликань міської ради; Віктор Гвоздинський, член національної спілки художників. Всі вони були учасниками Майдану у Рівному. 

Промовці згадали про ті події і дні, розповіли про захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

На заході були громадські активісти, діячі культури, внутрішньопереміщені особи, безпосередні учасники Майдану та Євромайдану у Києві та Рівному, студенти Рівненського інституту права, представники ГО «Я Маріуполь» та журналісти.

 

Читайте також: В ЛНТУ облаштували книжкову виставку до Дня Гідності та Свободи

 

 

Коментар
04/12/2023 Неділя
03.12.2023
02.12.2023