Львівщина: у палаці Жевуських-Лянцкоронських досліджують автентичні розписи

07 Листопада 2023, 13:16
Львівщина: у палаці Жевуських-Лянцкоронських досліджують автентичні розписи 611
Львівщина: у палаці Жевуських-Лянцкоронських досліджують автентичні розписи
У Роздолі, в палаці Жевуських-Лянцкоронських розпочали досліджувати поліхромію стін будівлі спільно з реставраційною майстернею «Гарда».
 
Архівні матеріали та історичні світлини засвідчують існування розкішних інтер’єрів палацу, в тому числі – художні розписи в покоях пам’ятки. Про це повідомили на сторінці проєкту в фейсбуці.
 
За часів УРСР в палаці здійснили капітальний ремонт та перепланування з пристосуванням під санаторій «Роздол», відтак значну частину рідних перегородок із розписами демонтували, а стіни покрили олійною фарбою. Після того, як санаторій ліквідували, а будівлю залишили без догляду на кілька десятиліть, стіни почав атакувати грибок. 
 
Це призвело до втрати багатьох автентичних розписів. Команда запросила одного з найкращих фахівців з реставрації художніх розписів. За допомогою зондажів вони планують дослідити наявність та стан збереження поліхроміі для формування реставраційного завдання для майбутніх робіт.
 
«Маємо амбітну мету відкрити навесні на локації «Палац Розділ» туристичний сезон, а також ще до завершення реставрації та пристосування палацу, незалежно від його майбутньої функції, створити в частині просторів споруди музейні кімнати, що знайомитимуть відвідувачів з історією палацу та стануть простором для публічних подій, відтак підготовка низки приміщень до подібних цілей є одним із наших пріоритетів сьогодні», – йдеться у дописі.
Довідково: 
 
З 2010 року фахівці Реставраційної Майстерні «Гарда» відреставрували понад 10 сакральних споруд національного і місцевого значення XVIII - XX століття Західної України, понад 30 автентичних поліхромних розписів в житлових та громадських будівлях XVI - XX століття історичної частини Львова та містечок Західної України, дослідили понад 10 автентичних історичних пофарбувань фасадів будинків Львова, внесених до Світової спадщини UNESCO. 
 
Очільниця майстерні Ірина Гірна має професійну освіту художниці-реставраторки, проходила стажування в Краківській Академії Мистецтв ім. Яна Матейка у відділі реставрації творів мистецтва в рамках стипендії Міністерства Культури Польщі «Gaude Polonia», отримала підвищення кваліфікації в рамках проєкту «Муніципальний розвиток і оновлення старої частини Львова» організатор УОІС ЛМР і з GIZ, а також пройшла атестацію Міністерства Культури та інформаційної політики України з присвоєнням кваліфікації – художниці-реставраторки монументального живопису ІІ категорії. Голова правління ГО «Об’єднання реставраторів», має низку відзнак та нагород за вагомий внесок в збереження пам’яток Світової спадщини ЮНЕСКО.
Коментар
25/05/2024 П'ятниця
24.05.2024
23.05.2024