У Звягелі Сергій Козак презентував свою книжку про Лесю Українку
Відомий дослідником української діаспори розповів про свої наукові інтереси й презентував здобутки.
Співробітники Музею родини Косачів-Драгоманових у Звягелі організували цікаву зустріч з відомим дослідником української діаспори, журналістом, літературознавцем, членом Національної спілки письменників України Сергієм Козаком. Про це пише у фейсбуці працівниця Звягельського літературно-меморіальному музею Лесі Українки Галина Пилипенко.
Учений родом з Костополя на Рівненщині. Нині проживає в Києві й працює в Інституті літератури ім. Т. Г. Шевченка НАНУ на посаді наукового співробітника. До Звягеля він приїжджає не вперше. Як сам розповів, колись мав нагоду побувати на урочистостях з нагоди відкриття пам'ятника Лесі Українці.
Під час спілкування зі звягелянами письменник розповідав про свої наукові інтереси й презентував здобутки. Загалом говорили про українську діаспору в Європі та за океаном. Тривалий час дослідник проживав за кордоном. Навчався в Мічиганському (США) та в Українському вільному університетах (м. Мюнхен). Працював у газеті «Українські вісті» (Детройт).
У Німеччині захистив дисертацію. Є автором і упорядником багатьох видань: «Гортаючи пожовклі сторінки», «Волинська літературна еміграція», «Раритети української діаспори», «Іван Багряний: життя і творчість в ілюстраціях», «Планета Ді-Пі: літературні острови», «Живий Осьмачка», «Героям слава!» та ін.
Особливе місце в його науковій діяльності відведене праці «Леся Українка: до берега "Свободи"», яка вийшла друком торік. Як відомо, «Свобода» є найстарішою україномовною газетою, яка видається безперервно. Її заснували у США 1893-го.
Дослідження автора охоплює 1033 позиції, які вдалося розшукати на шпальтах часопису. Один примірник з дарчим написом науковець подарував Літературно-меморіальному музею Лесі Українки.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром