Ужгород: краєзнавчий музей відвідав Генеральний секретар Центральноєвропейської служби транскордонних ініціатив

30 Жовтня 2023, 10:51
Дюло Очкаі (у центрі) в Закарпатському обласному краєзнавчому музеї 556
Дюло Очкаі (у центрі) в Закарпатському обласному краєзнавчому музеї

Практичні кроки музею до участі в європейських проєктах транскордонного співробітництва.

Закарпатський обласний краєзнавчий музей ім. Т. Легоцького на днях  відвідав Генеральний секретар Центральноєвропейської служби транскордонних ініціатив Дюло Очкаі – ідеться на фейсбук-сторінці цього закладу.

Візиту передувала, зазначається в дописі, ознайомча зустріч директорки музею Ольги Шумовської та  Дюло Очкаі, ініційована колишнім головою обласної ради Володимиром Чубірком з метою обговорення можливостей участі музею в проєктах транскордонного співробітництва з країнами Європейського Союзу, зокрема Угорщиною.

У складі делегації цього разу перебували Аттіла Тюрк, доцент Інституту археології та завідувач кафедри Угорської праісторії та епохи віднайдення батьківщини філософського факультету Католицького університету ім. Петра Пазманя, Ланго Петер, доцент Інституту археології та завідувач кафедри середньовічної європейської і близькосхідної археології Філософського факультету Католицького університету ім. Петра Пазманя. 

Долучилися до угорських колег також і науковці Ужгородського національного університету Володимир Мойжес, директор Археологічного музею УжНУ ім. Едуарда Балагурі, доцент кафедри археології, етнології та культурології, Ігор Прохненко, директор НДІ Карпатознавства, доцент кафедри археології, етнології та культурології, та Марія Жиленко – лекторка-екскурсоводка Археологічного музею УжНУ, оскільки фахівці-археологи Ужгородського університету впродовж останніх років, у тісній співпраці з науковцями музею, успішно здійснюють археологічні дослідження замкової церкви Св. Юрія.

Директорка музею Ольга Шумовська та учений секретар Андреа Ронай ознайомили поважного гостя та угорських науковців з наявними експозиціями, виставками музею, привертаючи увагу фахівців на унікальні археологічні артефакти, знайдені на території замкової церкви, археологічні колекції музею, архітектурні особливості Ужгородського замку, зокрема підземелля тощо. 

Впродовж екскурсу Володимир Мойжес та Ігор Прохненко детально розповіли колегам про хід археологічних розкопок та результати досліджень.

Підсумовуючи зустріч, слід зауважити, що угорські науковці були приємно вражені високим рівнем науково-дослідної, експозиційної, виставкової діяльності музею, а також відкритістю керівництва музею, зокрема директорки Ольги Шумовської, до нових ініціатив та сучасних можливостей.

 Результатом візиту стала домовленість про налагодження партнерських відносин між закладами, використавши можливості програми європейського територіального співробітництва УжНУ «З наукою до співпраці» та підписання відповідних угод про партнерство і співпрацю.

Читайте також: Ужгород: музею подарували комплект одягу ХІХ століття

Коментар
20/06/2024 Четвер
20.06.2024
19.06.2024
18.06.2024