На Житомирщині згоріла пам'ятка архітектури кінця ХІХ століття
У часи Терещенків згоріла будівля використовувалася як готель для працівників цукрового заводу, а в радянську добу її зробили будинком культури.
На днях у селищі Червоне Бердичівського району (Житомирська область) загорівся будинок культури зі складу історико-культурного комплексу, який забудували українські меценати Терещенки. Про це повідомляє Історична правда.
«Наша пам'ятка архітектури — будинок культури кінця ХІХ століття — просто горить. Хтось його підпалив. Жахливі сцени. Дуже важко на це дивитися», — написав туристичний гід по палацу Грохольських-Терещенків у Червоному Тарас Коновалов.
За словами краєзнавиці Тетяни Андрійчук, цей будинок збудували наприкінці ХІХ — на початку ХХ століття. В часи Терещенків він використовувався як готель для працівників цукрового заводу та селян, які приїздили на базар у Червоне. Будинок не є пам'яткою архітектури, втім, каже краєзнавиця, він має цінність як частина спадщини меценатів Терещенків.
Своєму розвитку у середині ХІХ – на початку ХХ століть Червоне завдячує відомій родині Терещенків, яка мала там свій палац, цукровий завод, займалася літакобудуванням і розвивала місцеву інфраструктуру.
Будівля, що згоріла, перебуває на балансі місцевого цукрового заводу. З початку 2000-х років її не використовували.
Під час пожежі вигоріли всі дерев'яні перекриття між поверхами у приміщенні, всі стіни. Від споруди лишилася лише коробка.
Через чотири години після виклику рятувальники пожежу було ліквідували. Внаслідок події ніхто не постраждав.
Читайте також: Що врятувало Білокриницький палац від занепаду – у новій історії Файного подкасту