На Житомирщині згоріла пам'ятка архітектури кінця ХІХ століття

20 Жовтня 2023, 12:41
Будівля, яка згоріла в Червоному 340
Будівля, яка згоріла в Червоному

У часи Терещенків згоріла будівля використовувалася як готель для працівників цукрового заводу, а в радянську добу її зробили будинком культури.

На днях у селищі Червоне Бердичівського району (Житомирська область) загорівся будинок культури зі складу історико-культурного комплексу, який забудували українські меценати Терещенки. Про це повідомляє Історична правда.

«Наша пам'ятка архітектури — будинок культури кінця ХІХ століття — просто горить. Хтось його підпалив. Жахливі сцени. Дуже важко на це дивитися», — написав туристичний гід по палацу Грохольських-Терещенків у Червоному Тарас Коновалов.

За словами краєзнавиці Тетяни Андрійчук, цей будинок збудували наприкінці ХІХ — на початку ХХ століття. В часи Терещенків він використовувався як готель для працівників цукрового заводу та селян, які приїздили на базар у Червоне. Будинок не є пам'яткою архітектури, втім, каже краєзнавиця, він має цінність як частина спадщини меценатів Терещенків.

Своєму розвитку у середині ХІХ – на початку ХХ століть Червоне завдячує відомій родині Терещенків, яка мала там свій палац, цукровий завод, займалася літакобудуванням і розвивала місцеву інфраструктуру.

Будівля, що згоріла, перебуває на балансі місцевого цукрового заводу. З початку 2000-х років її не використовували. 

Під час пожежі вигоріли всі дерев'яні перекриття між поверхами у приміщенні, всі стіни. Від споруди лишилася лише коробка.

Через чотири години після виклику рятувальники пожежу було ліквідували. Внаслідок події ніхто не постраждав.

Читайте такожЩо врятувало Білокриницький палац від занепаду – у новій історії Файного подкасту

Коментар
21/04/2024 Неділя
21.04.2024
20.04.2024
19.04.2024