«(На)памʼять»: колонізація в історії України

17 Жовтня 2023, 18:00
Сторожа козацьких вольностей. Фото ілюстративне 607
Сторожа козацьких вольностей. Фото ілюстративне

Третій випуск подкасту «(На)памʼять» присвячений темі колонізації та історії півдня України.

Українці були лише тими, кого колонізували, чи й самі брали участь у колонізаційних процесах? Про це йдеться на фейсбук-сторінці Українського інституту національної пам'яті.

Як на нас вплинула різна, але тривала взаємодія з народами, що населяли степову частину сучасної України і Крим? Як нам осмислювати колонізацію та її значення на тлі деколонізаційних трендів у світі й Україні? Своєю точкою зору на ці питання поділився історик, сходознавець і тюрколог Олександр Галенко.

Про спікера: Олександр Галенко – учень і колега знаменитого українсько-американського історика і сходознавця Омеляна Пріцака. Короткий час після смерті Пріцака він очолював Інститут сходознавства Національної академії наук України, а потім – Центр дослідження цивілізацій Причорномор’я в Інституті історії України НАНУ. Викладав у Києво-Могилянській академії, зараз викладає у Київській школі економіки.

Олександр Галенко знає османсько-турецьку мову, перекладає з неї, публікується у світових наукових виданнях.Він переконаний, що в ході колонізації предки українців, рухаючись із півночі та заходу на південь і схід, сформували для себе національну територію. При цьому вони не тільки воювали зі степовими народами, але й взаємодіяли, обмінюючись знаннями і досвідом, що також вплинуло на нас культурно і політично.

Читайте такожЦарська корона волинських німців: пам'ять про сусідів

Коментар
22/04/2024 Неділя
21.04.2024
20.04.2024
19.04.2024