У Рівному в міжвоєнний період діяли турецькі кав'ярні

16 Жовтня 2023, 18:15
Район дев'ятиповерхівки на Майдані Незалежності. Перед одноповерховим будинком кав'ярня «Ангора» 999
Район дев'ятиповерхівки на Майдані Незалежності. Перед одноповерховим будинком кав'ярня «Ангора»
Під час роботи над проєктом «Віртуальне Рівне: подорож у часі центральною вулицею міста», архівістка та дослідниця Людмила Леонова виявила нові факти про місто.
 
Про це повідомили на сторінці Державного архіву Рівненської області в фейсбуці.
 
У 1930-х роках в Рівному існували справжні турецькі кав’ярні. Перша з них «Ангора» розміщувалася у досить непривабливій дерев’яній будівлі, яка належала Марії Раже і знаходилася на території сучасного Майдану Незалежності. 
 

Ліворуч кав
Ліворуч кав

Її власником був уродженець та громадянин Туреччини  – Ідрис Абдурахман (1911 р.н.). У 1934 році він відкрив нову кав’ярню в будинку 264 по тій же вулиці, яку назвав своїм ім’ям «Ідрис». Наразі не відомо, чи закрив він свій перший заклад «Ангора»). 
 

Зліва будинок, де після 1934 року знаходилася кав
Зліва будинок, де після 1934 року знаходилася кав

Зберігся план цієї кав’ярні, згідно з яким зліва у залі знаходився буфет, в залі- 8 столиків на два місця та пересувна піч. 
 
«Справи у власника, мабуть пішли добре і вже у серпні 1936 р. він просить дозволу на збільшення своєї кав’ярні, долучивши до неї ще одне приміщення на першому поверсі згаданого будинку. Місце під свій заклад Абдурахман обрав не випадково, адже район сучасної дев’ятиповерхівки перед мостом по центральній вулиці у ті далекі роки можна вважати центром дозвілля містян. Тут були розташовані ошатні будинки, в яких розміщувалися кінотеатр «Інтим», готель «Bel-Viu», кав’ярні, пивні, крамниці, поруч, як і сьогодні ринок, навпроти – костел та готель «Брістоль», – йдеться у дописі.
Коментар
15/06/2024 П'ятниця
14.06.2024
13.06.2024
12.06.2024