Запустять державний електронний реєстр для обліку музейних предметів

До кінця року запустять державний електронний реєстр як програмний продукт між музейними установами, щоб вони могли в єдиному форматі наповнити його інформацією.
Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики України.
Після повномасштабного вторгнення росії в Україну, росіяни знищили та викрали на українській території тисячі експонатів. Окупанти пограбували десятки музеїв та бібліотек, продовжують нищити своїми ракетними ударами культурну інфраструктуру.
Зокрема, з Художнього музею Херсону під час відступу російської армії викрали понад 16 000 експонатів. Це переважно безцінні витвори образотворчого мистецтва і скульптури видатних митців.
«Звісно, той, хто вчинив злочин, має відповідати – краще не просто бути покараним, а ще й компенсувати всі збитки. В кримінальній практиці та цивільному житті це поширене, а от в міжнародному форматі не все так просто. Ми готуємося до того, щоб пред’явити державі-агресору позов із обґрунтуванням тих збитків, які були завдані українській економіці, українській культурі», – зазначив т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.
Він також розповів, що фіксація злочинів – руйнувань і знищення українських пам’яток культури – це початок роботи. Методику для цього запозичили в ЮНЕСКО. Це допоможе потім через міжнародні суди вимагати компенсації збитків України від країни-агресора.
Та є й інша проблема – з багатьох музеїв ворог викрадав не тільки артефакти, а й облікову інформацію, зокрема – реєстраційні книги. Водночас в Україні далеко не всі заклади мали електронні реєстри.
«Це завдання, до речі, стоїть перед нами зараз – забезпечити повний електронний облік усіх наших музейних предметів. Вже майже розроблено відповідний державний реєстр як програмний продукт», – підкреслив Ростислав Карандєєв.
Читайте також: Засновники музеїв погоджуватимуть використання музейних зібрань при реорганізації
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром