Презентували онлайн-каталог виставки почаївських старожитностей

13 Жовтня 2023, 16:16
Презентували онлайн-каталог виставки почаївських старожитностей 618
Презентували онлайн-каталог виставки почаївських старожитностей

В рамках міжнародної наукової конференції «Почаївський феномен: василіянський монастир Успіння Пресвятої Богородиці в історії і культурі України» створили ілюстрований каталог виставки почаївських старожитностей.

Про це повідомили на сайті Тернопільсько-Зборівської єпархії. 

Конференцію була приурочена до 250-ліття коронації папськими коронами Почаївської чудотворної ікони Матері Божої. Наукова подія згуртувала 37 фахових дослідників з України та Польщі.  

Співорганізаторами виставки є Державний архів Тернопільської області, Державний історико-культурний заповідник міста Острога, Інститут історії Церкви Українського католицького університету, Провінція Найсвятішого Спасителя Василіянського Чину Святого Йосафата в Україні, Рівненський обласний краєзнавчий музей, Тернопільський обласний краєзнавчий музей, Тернопільсько-Зборівська архиєпархія УГКЦ, Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка.

Загалом у каталозі представили понад 30 цінних експонатів з описами. На час виставки ці артефакти з фондів і збірок Дрогобича, Львова, Острога, Рівного й Тернополя вперше зібрали разом й поєднали в композицію. 

Варто зауважити, що Леся Крип’якевич (невістка історика Івана Крип'якевича) надала для виставки родинну ікону (гравюру) – Почаївську Богородицю та кілька цінних стародруків.

Оргкомітет спільно з науковцями-учасниками конференції продовжує працювати над підготовкою збірника наукових праць, в якому представлять матеріали конференції. Переглянути каталог можна за цим посиланням.

Коментар
22/04/2024 Неділя
21.04.2024
20.04.2024
19.04.2024