Презентували онлайн-каталог виставки почаївських старожитностей
В рамках міжнародної наукової конференції «Почаївський феномен: василіянський монастир Успіння Пресвятої Богородиці в історії і культурі України» створили ілюстрований каталог виставки почаївських старожитностей.
Про це повідомили на сайті Тернопільсько-Зборівської єпархії.
Конференцію була приурочена до 250-ліття коронації папськими коронами Почаївської чудотворної ікони Матері Божої. Наукова подія згуртувала 37 фахових дослідників з України та Польщі.
Співорганізаторами виставки є Державний архів Тернопільської області, Державний історико-культурний заповідник міста Острога, Інститут історії Церкви Українського католицького університету, Провінція Найсвятішого Спасителя Василіянського Чину Святого Йосафата в Україні, Рівненський обласний краєзнавчий музей, Тернопільський обласний краєзнавчий музей, Тернопільсько-Зборівська архиєпархія УГКЦ, Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка.
Загалом у каталозі представили понад 30 цінних експонатів з описами. На час виставки ці артефакти з фондів і збірок Дрогобича, Львова, Острога, Рівного й Тернополя вперше зібрали разом й поєднали в композицію.
Варто зауважити, що Леся Крип’якевич (невістка історика Івана Крип'якевича) надала для виставки родинну ікону (гравюру) – Почаївську Богородицю та кілька цінних стародруків.
Оргкомітет спільно з науковцями-учасниками конференції продовжує працювати над підготовкою збірника наукових праць, в якому представлять матеріали конференції. Переглянути каталог можна за цим посиланням.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром