Розпис художниці з Херсонщини використали на колекційній хустці з мистецькими творами, які викрала або знищила росія

12 Жовтня 2023, 14:27
Фрагмент розпису будинку української художниці - представниці наївного мистецтва Поліни Райко в Олешках 706
Фрагмент розпису будинку української художниці - представниці наївного мистецтва Поліни Райко в Олешках

Кошти з продажу хусток, на яких зображено мистецькі твори, викрадені або знищені росією, спрямують на відновлення будинків на Київщині.

В Україні випустили колекцію хусток з мистецькими творами, які викрала або знищила Росія. Про це повідомляє Укрінформ.

Зі слів координаторки платформи UNITED24 Ярослави Гресь, мистецькі твори, що лягли в основу колекції OLIZ (бренд аксесуарів) та UNITED24, були привласнені або знищені росією. Як і багато інших, точну кількість яких неможливо уявити. Їх підривали, різали, спалювали, втоптували в землю, але переважно викрадали. Щоб потім виставити у своїх музеях та галереях і назвати російським мистецтвом. 

Кожна хустка – історія викраденої або знищеної роботи українських митців. Кожна хустка – помічник у культурній дипломатії, можливість розказати світові правду.

Зазначається, що кошти від продажу колекції спрямують на відновлення будинків у Київській області, якими опікується платформа.

На одній із хусток зображено мозаїку «Святий великомученик Димитрій Солунський», яку створив невідомий художник у 12 століття для Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря. У 1937 році радянська влада підірвала собор, а демонтовану мозаїку вивезли до Москви. Сьогодні вона перебуває у Третьяковській галереї.

Інший аксесуар – з картиною Архипа Куїнджі «Червоний захід». Її оригінал у нью-йоркському Музеї мистецтва Метрополітен, ескіз картини зберігався в Маріупольському художньому музеї ім. Куїнджі, який був зруйнований навесні 2022 року російським авіаударом. 

У UNITED24 зазначають, що з музею викрали понад 2000 робіт, серед них і цей ескіз. Його доля наразі невідома.

На третій хустці відтворено фрагмент розпису будинку української художниці – представниці наївного мистецтва Поліни Райко в Олешках на Херсонщині. 6 червня 2023 року росіяни підірвали Каховську ГЕС, і будинок підтопило. Більшість розписів втрачена назавжди.

Читайте також: Феномен художниці з Олешок Поліни Райко

 

Коментар
25/05/2024 П'ятниця
24.05.2024
23.05.2024