Украдені скарби: цінності зі скіфської гробниці на Херсонщині виявили в колекції Ермітажу

04 Жовтня 2023, 17:47
Огуз: цінності зі скіфської гробниці на Херсонщині виявили в колекції Ермітажу 916
Огуз: цінності зі скіфської гробниці на Херсонщині виявили в колекції Ермітажу

Журналісти видання Texty.org.uа виявили 110 тисяч археологічних знахідок в онлайн-колекціях Ермітажу та Державного історичного музею Росії, які в різні історичні періоди вивезли з території сучасної України до Росії. 

Про це йдеться у дата-проєкті «Украдені скарби».

Одним із найвідоміших скарбів, які викрала Росія є Огуз. Курган поблизу села Нижні Сірогози на Херсонщині — одна з двох скіфських гробниць царів IV ст. до н.е., розташованих на сучасній території України. 

Його, як і багато інших курганів у Криму та Приазов’ї, досліджували російські археологи Ніколай Вєсєловскій і Вадім Рот у 1890-х роках. Хоча курган пограбували значно раніше, йому вдалося там знайти кілька десятків золотих бляшок, гудзиків, уламки списів, срібні персні, бронзові намистини тощо. 

Більшість цінних знахідок з цього кургану потрапили до Ермітажу, але російський уряд не надав коштів для повного дослідження і збереження цієї пам’ятки. Курган продовжили розкопувати й знайдені там цінності «загубилися».

З царського скіфського кургану в онлайн-каталозі Ермітажу є лише три срібні предмети, хоча в описі скарбу йдеться також про десятки знайдених золотих бляшок. 

Читайте також: Історія розкрадання українських культурних цінностей

Читайте також: Викрадені реліквії синагог Тернопільщини опинилися в Москві

Коментар
30/05/2024 Четвер
30.05.2024
29.05.2024
28.05.2024
27.05.2024