До 82-х роковин трагедії в Бабиному яру в Києві демонструють виставку «Дзеркала смерті»

29 Вересня 2023, 17:01
До 82-х роковин трагедії в Бабиному яру в Києві демонструють виставку «Дзеркала смерті» 745
До 82-х роковин трагедії в Бабиному яру в Києві демонструють виставку «Дзеркала смерті»

У виставковому центрі «Жива пам’ять» відкрилась виставка «Бабин Яр: Дзеркала смерті». Мультимедійна документальна експозиція присвячена 82-м роковинам трагедії у Бабиному Яру.

Про це пишуть на сайті Міністерства культури та інформаційної політики.

«Виховна функція найважливіша для нас сьогодні в цьому проєкті. Ми формуємо цінності, адже багато людей у світі не знають правди ще досі. Виставка покликана сформувати у відвідувачів небайдужість, співчутливість, солідарність, бажання створювати важливі речі, взяти участь у підтримці України», – сказав т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв. 

Виставка пропонує пройти шляхом, яким йшли у свою останню путь київські євреї 29 вересня 1941 року. На кожному кроці можна зазирнути у численні дзеркала. В них відбиваються долі жертв Голодомору і Маріуполя, депортованих кримських татар і розстріляних ромів, в’язнів ГУЛагу, Сирця та Ягідного, військовополонених, вбитих у Катині, Дарниці та Оленівці.

«Бабин Яр – місце нашого спільного болю і пам’яті. З часів отримання Україною незалежності, тут щороку відбувалося вшанування загиблих.    У перший і другий день Йом Кіпуру 1941 року у Бабиному Яру було розстріляно близько 34 тисяч євреїв, за всі роки тут поховано 100 тисяч невинних жертв: євреїв, українців, ромів, людей інших національностей», – зазначив Надзвичайний і Повноважний Посол Держави Ізраїль в Україні Михаель Бродський. 

«Ми намагалися зробити рефлексію на всі події, які відбувалися протягом страшного ХХ століття. Це не тільки Голокост, Голодомор чи трагедія кримськотатарського народу. Це і Куренівська трагедія. Всі ці трагедії об’єднує те, що вони є людиноненависницькими, людей просто знищували. Тут ми говоримо про гуманізм. Також ми повертаємось і до сучасної історії», – підкреслила директорка Музею історії міста Києва Діана Попова.

За часів Другої світової війни у Бабиному Яру загинуло близько 100 тисяч людей: євреїв, українців, ромів. 

Коментар
23/07/2024 Вівторок
23.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром