Фотоконкурс «Вікі любить пам’ятки» оголосив спецномінацію про єврейську спадщину

29 Вересня 2023, 15:26
Синагога. Жовква, Львівська область. Фото: Сергій Хом’як 649
Синагога. Жовква, Львівська область. Фото: Сергій Хом’як

Українське представництво канадської недержавної організації Ukrainian Jewish Encounter (UJE) уже шостий рік підтримує спецномінацію «Єврейська спадщина» у рамках української частини «Вікі любить пам’ятки». 

За результатами відбору авторів найкращих світлин пам’яток нагородять призами та брендованими сувенірами. Про це йдеться на сайті фотоконкурсу.

Єврейська нерухома культурна спадщина на території України, як і всі об’єкти культурної спадщини, зараз перебуває в особливо небезпечній ситуації — російська збройна агресія направлена не тільки на знищення людей, а й на руйнування пам’яті та пам’яток. 

За цих умов документування наявного та завантаження власних фотоархівів уже зруйнованого стає ще важливішим та нагальнішим.

Для спецномінації організатори склали список пам’яток нерухомої культурної спадщини, який можна переглянути за цим посиланням. До списку включені об’єкти, які мають офіційний статус пам’ятки, а також ті, що такого статусу ще не мають.

Варто зауважити, що світлини об’єктів, які мають офіційний охоронний статус, також візьмуть участь в основних номінаціях конкурсу. Об’єкти без офіційного охоронного статусу можуть бути відзначені лише в межах цієї спецномінації.

У списку спецномінації зараз майже 900 об’єктів, але він далекий від завершення і буде доповнюватися протягом конкурсу. Якщо маєте відомості про об’єкти нерухомої єврейської культурної спадщини — надсилайте інформацію на електронну адресу організаційного комітету [email protected].

Як взяти участь

  1. Перейти на сторінку спецномінації у Вікіпедії.
  2. Створити або увійти у свій акаунт у Вікіпедії (при реєстрації треба вказати дійсний e-mail).
  3. Знайти пам’ятку у конкурсних списках потрібної області. У кожної пам’ятки є власний ідентифікатор (ID).
  4. Завантажити фото пам’ятки прямо з переліку: знайдіть у списках рядок із потрібним об’єктом, і в останній колонці натисніть на посилання «[Завантажити фото]» або «Завантажити ще фото».

Усі фото, які зображують об’єкти із конкурсних списків спецномінації, автоматично братимуть участь у ній, відповідно немає потреби це додатково позначати.

За результатами спецномінації журі визначить та нагородить авторів трьох найкращих фото об’єктів нерухомої єврейської культурної спадщини України та найактивніших учасників.

 

У спеціальній номінації «Єврейська спадщина» діють загальні обмеження для конкурсу, тобто світлини повинні бути зроблені до 30 червня 2023 року включно. 

Єдиним винятком є спецномінація «Інтер’єри» — світлини інтер’єрів об’єктів єврейської культурної спадщини, які мають офіційний охоронний статус, можна подавати на спецномінацію «Інтер’єри» навіть якщо вони зроблені під час конкурсу у жовтні.

Читайте також: Фотоконкурс «Вікі любить пам’ятки» присвятив спецномінацію об'єктам, які зруйнувала росія

Коментар
16/07/2024 Вівторок
16.07.2024
15.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром