Подвір'я Дубенського замку позбавлять «рудиментів» радянської епохи

28 Вересня 2023, 15:55
Подвір'я Дубенського замку позбавлять «рудиментів» радянської епохи 650
Подвір'я Дубенського замку позбавлять «рудиментів» радянської епохи

Керівництво Дубенського замку підписало угоду з польським та українським університетати щодо зміни ландшафту замкового дворища. На фініші розробка умов конкурсу, який стартує у жовтні цього року, а завершиться у червні наступного.

Про це йдеться на сторінці закладу в фейсбуці.

Цьогоріч навесні, побувавши в Аграрному університеті імені Гуго Коллонтая у Кракові, Ольга Михайлишин озвучила на кафедрі ландшафтної архітектури ідею проведення міжнародного конкурсу за участю польських та українських студентів на кращий проєкт благоустрою території замку.

Професорка не просто заручилась підтримкою ректорів польського та українського вишів, але й отримала їхню згоду на патронат міжнародного проєкту. І вже 26 вересня привезла у Дубенський замок тристоронню угоду про співпрацю в організації міжнародного студентського конкурсу «Концепція благоустрою території замку Острозьких-Любомирських у Дубні», підписану ректорами Аграрного університету ім.Гуго Коллонтая і Національного університету водного господарства та природокористування. На двох екземплярах угоди (українською та польською мовами) залишилось поставити свій автограф з печаткою установи Леоніду Кічатому. Що він і зробив під оплески колег у Тронній залі замку.

Головним організатором конкурсу виступає польська сторона. Польський аграрний університет узяв на себе усі витрати, пов’язані з преміюванням переможця конкурсу. 

«Замковий двір невідкладно потребує специфічної внутрішньої регенерації, - висловився під час підписання угоди Леонід Кічатий. – І ми маємо великі сподівання на кращих студенті вишів, які візьмуть участь у конкурсі. Упевнений, що наше партнерство у такому складі не буде одноразовим, бо перший проєкт обов’язково приведе нас до наступного».

«Проєкт передбачає сучасний погляд на благоустрій території замкового подвір’я з «поправкою на кілька століть назад», у середньовіччя, – сказала про своє бачення суті та завдань конкурсу Ольга Михайлишин. – І наша співпраця обов’язково матиме продовження. Після замкового двору візьмемось за прилеглу до пам’ятки територію…»

 

Коментар
17/07/2024 Середа
17.07.2024
16.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром